Internetowe źródła informacji
Biblioteka realizuje misję poprzez gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów, ich przechowywanie i ochronę oraz zapewnienie dostępu do najnowszych krajowych i światowych źródeł informacji. Zapraszamy do poszukiwań.
Academica w naszej bibliotece.
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe


Wypożyczalnia ibuk.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
IBUK.pl to jedna z największych wypożyczalni oraz księgarni Internetowych z ebookami i audiobookami w Polsce. W ofercie znajdziesz ponad 70 tys. tytułów naukowych, akademickich i profesjonalnych oraz beletrystyki.
Biblioteki cyfrowe
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
Instytucje takie jak biblioteki, archiwa czy muzea udostępniają swoje zbiory w postaci cyfrowej, uprzednio je digitalizując. Czynią to poprzez serwisy zwane bibliotekami, archiwami czy muzeami cyfrowymi.
Portal w.bibliotece.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
Portal w.bibliotece.pl to nowoczesny serwis e-usług bibliotecznych skierowany do wszystkich użytkowników Internetu, zainteresowanych wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych gromadzonych w bibliotekach zasobów.
Woblink.com
- Szczegóły
- Kategoria: Wolne książki
Woblink jest najpopularniejszą w Polsce platformą z e‑bookami i czytnikami. W swojej ofercie ma ponad 20 000 e‑booków od ponad 270 najlepszych polskich wydawnictw oraz najpopularniejsze na świecie czytniki.
Otwartezasoby.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Wolne książki
Serwis prowadzony przez Kamila Śliwowskiego, od lat zajmującego się prowadzeniem szkoleń i warsztatów na temat licencji Cerative Common. Zapraszamy do bazy darmowych zdjęć, muzyki i materiałów edukacyjnych, z których możesz legalnie korzystać.
Wolnelektury.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Wolne książki
Biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki. Lektury są uzupełnione o komentarze i - dla wygody użytkownika - udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 - do odsłuchania).
Bibliografie i katalogi
- Szczegóły
- Kategoria: Bazy danych
- Bazy Biblioteki Narodowej
- ponad dwadzieścia baz danych prowadzonych w systemie MAK, m.in.:
- Książki polskie od 1980
- Książki polskie podziemne od 1976-1989
- Artykuły z czasopism polskich od 1996
- Czasopisma polskie nowe
- Centralny Katalog Książek Zagranicznych 1975-1986
- Centralny Katalog Książek Zagranicznych od 1987
- Centralny Katalog Czasopism Zagranicznych
- Centralny Katalog Czasopism Polskich
- Informator o bibliotekach w Polsce
- ISBN - Katalog Polskich Wydawców
- Copac
- Copac to katalog połączony, który zapewnia bezpłatny dostęp do katalogów online z wielu dużych bibliotek uniwersyteckich i ośrodków badawczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także coraz większej liczby bibliotek specjalistycznych, jak również do British Library, National Library of Scotland i National Library of Wales
- KARO - Katalog rozproszony Bibliotek Polskich
- Pozwala na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek i ułatwia wyszukanie interesujących pozycji księgarskich, czasopism lub opisów bibliograficznych. Należy go traktować jako narzędzie uzupełniające polski centralny katalog NUKAT.
- NUKaT - Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny
- katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich tworzony metodą współkatalogowania. Oznacza to, że każdy opis dokumentu jest tworzony tylko raz w bazie NUKAT i kopiowany do katalogów lokalnych. Zawartość katalogu NUKAT stanowią rekordy bibliograficzne oraz rekordy kartoteki haseł wzorcowych. Oprócz rekordów wprowadzanych na bieżąco NUKAT zawiera wszystkie rekordy bibliograficzne z Centralnego Katalogu Czasopism (dawne CKTCz) i wszystkie rekordy haseł wzorcowych z Centralnej Kartoteki Haseł Wzorcowych.
- Regiony wschodniej Polski
- baza wielodziedzinowa, obejmuje wydawnictwa opublikowane po 1990 r., prowadzona na bieżąco przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku.
- WorldCat
- katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Encyklopedie
- Szczegóły
- Kategoria: Bazy danych
- Internetowa Encyklopedia PWN
- Wikipedia
- wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii , działającej na zasadzie otwartej treści .
Słowniki
- Ling.pl
- multisłownik zawierający ponad 518 tys. haseł z kilkunastu słowników, w tym duży słownik angielsko-polski i polsko-angielski EXETER, słowniki angielsko-angielskie (m.in. Webster's), słownik najczęstszych błędów w angielskim, a także duży słownik ortograficzny języka polskiego
- DEP
- słownik polsko <=> niemiecki
- DICT
- słownik polsko <=> angielski
- Słownik Języka Polskiego
- internetowy słownik PWN
Ekonomia
- Szczegóły
- Kategoria: Bazy danych
- BAZEKON
- Adnotowana bibliografia zagadnień ekonomicznych i pokrewnych oparta na zawartości wiodących polskich periodyków naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych.
- EBOR
- katalog wydawnictw (monografii, serii, dokumentów elektronicznych i czasopism) Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju
- Ekonomia on-line
- Serwis ekonomiczny, kierujący czytelnika do internetowych źródeł informacji polskich i zagranicznych
- EUROSTAT
- Baza statystyczna Unii Europejskiej
Biblioteki cyfrowe
W kategorii znajduje się lista bibliotek cyfrowych i otwartych repozytoriów danych.
Wolne książki
Serwis gromadzi lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.
Bazy danych
W niniejszej kategorii przedstawiamy dostęp do wybranych baz danych.
Bibliografie
Nasza Biblioteka gromadzi książki, czasopisma oraz zbiory specjalne, tj. dokumenty audiowizualne, dźwiękowe, elektroniczne, kartograficzne i normalizacyjne.
Strona 1 z 3
Licznik odwiedzin
Dzisiaj 60
Wczoraj 44
W tygodniu 300
W miesiącu 1350
Łącznie 54796