REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MOJE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

realizowanego  w aplikacji Instagram w ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcie przedstawiające wystawkę książek Anny Kamińskiej

Wanda Rutkiewicz - legenda polskiej i światowej wspinaczki wysokogórskiej. Pierwsza kobieta, która zdobyła K2, jako trzecia zaś weszła na Mount Everest, propagatorka idei kobiecego wspinania. Zgodnie z postanowieniem Sejmu, jedna z patronek roku 2022. Postać fascynująca, pełna sprzeczności, budząca skrajne emocje – i w latach swego życia, i dziś.

Projekt „Ku szczytom” to spotkania o tematyce i literaturze górskiej. Tym razem w miejskiej bibliotece mogliśmy spotkać Annę Kamińską, autorkę biografii polskich kobietach przemierzających góry.

Źródło: www.tvlbarcin.pl

Projekt „Ku Szczytom” to cykl wydarzeń w bibliotece miejskiej o tematyce górach i górskiej literaturze. W ramach tych spotkań, 30 maja o dalekiej północy, Grenlandii i Norwegii opowiedziała Ilona Wiśniewska, która od 12 lat mieszka w norweskiej Arktyce.

Plakat informujący o spotkaniu z Anną Kamińską

Anna Kamińska, spotkanie autorskie. Środa 22 czerwca godz. 16:00. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Pani Ilon asiedzi na beżowym fotelu i się uśmiecha

Daleka Północ. Miejsca, gdzie na przemian żyje się przez kilka miesięcy w mroku nocy polarnej i blasku polarnego dnia, gdzie zimno przenika na wskroś, a biel śniegu ma tysiąc odcieni. Gdzie mimo ekspansji zachodniego świata wciąż można spotkać rdzenne społeczności, kultywujące tradycje odziedziczone po przodkach. Grenlandia, Spitsbergen, Finnmark - najbardziej wysunięty na północ region Norwegii - tereny surowe, niegościnne i… fascynujące. 30 maja w barcińskiej bibliotece opowiedziała o nich Ilona Wiśniewska, reporterka i fotografka. Wydarzenie odbyło się w ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podróżnik i dziennikarz Michał Szulim był gościem spotkania w Bibliotece Publicznej w Barcinie 18 maja. Opowiedział o swojej podróży autostopem przez niesłychanie gościnną dla turystów Gruzję i o wizytówce tego kraju – górach Kaukazu.