W listopadzie br. ruszyło SZYCIE OD ZERA. Jest to cykl warsztatów skierowany dla dzieci i młodzieży, które nie mają żadnego doświadczenia w szyciu na maszynie. Głównym założeniem warsztatów jest nauczenie uczestników praktycznej umiejętności szycia oraz poznanie przez nich technik i materiałów, które wykorzystają na co dzień. A wszystko to w przyjaznej atmosferze Oddziału dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.

Podczas pierwszego warsztatu uczestniczki miały okazję poznać podstawowe narzędzia pracy, materiały i praktycznie spróbować przeszyć na maszynie swoje pierwsze ściegi. W trakcie drugiego i trzeciego spotkania uczestniczki rozpoczęły tworzenie zaprojektowanej przez siebie zakładki do książki. Kolejne warsztaty to praca nad kosmicznymi poduszkami, które mamy nadzieję uczestniczki zdołają uszyć jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zajęcia SZYCIE OD ZERA odbywają się w każdy czwartek od 13.30 do 14.30.

Wszystko to dzięki maszynie do szycia, materiałom i niezbędnym narzędziom zakupionym przez Cementownię „Kujawy” należącą do grupy Lafarge Polska.

Joanna Kujawa-Drozdowska