10 grudnia 2021 roku w piątkowe przedpołudnie barcińską bibliotekę odwiedziła klasa V z Zespołu Szkół w Barcinie, która wzięła udział w kosmicznym spotkaniu z twórczością Stanisława Lema.

8 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Opowiadania pod choinkę”, w której uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak.

Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Smerfy”, podopieczni pani Estery Kolasy, biorące udział w zajęciach pn. „Jestem cierpliwy”, które odbyły się 25 listopada 2021 r. w piechcińskiej filii.

Jak najlepiej celebrować Dzień Niepodległości? Przez doświadczanie, na czym polega demokracja, jak wyglądają wybory i ile można zyskać dzięki wolności w decydowaniu o swoim życiu. Dlatego barcińska biblioteka zaprosiła uczniów klas trzecich, czwartych i piątych do wzięcia udziału w warsztacie o SUPERBOHATERKACH. Spotkania odbyły się 5, 10 i 12 listopada i wzięło w nich udział ponad 70 uczennic i uczniów.

W ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” 15 i 16 listopada 2021 roku bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin przygotowały dla klas II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Barcinie warsztaty pt. „Komiksowe emocje”.

9 listopada 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Warto się dzielić”, w których uczestniczyły „Misie” - grupa pani Moniki Cierzniak.

Kolejne warsztaty z długopisami 3D już za nami. W ciągu tego miesiąca uczestnicy warsztatów tworzyli motylki 3D w różnorodnych kolorach. Powstały przepiękne, bardzo kolorowe motyle.

26 października 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Potrafię się dzielić”, w których uczestniczyły „Motylki” - grupa pani Moniki Mielcarek.