Jak najlepiej celebrować Dzień Niepodległości? Przez doświadczanie, na czym polega demokracja, jak wyglądają wybory i ile można zyskać dzięki wolności w decydowaniu o swoim życiu. Dlatego barcińska biblioteka zaprosiła uczniów klas trzecich, czwartych i piątych do wzięcia udziału w warsztacie o SUPERBOHATERKACH. Spotkania odbyły się 5, 10 i 12 listopada i wzięło w nich udział ponad 70 uczennic i uczniów.

W ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” 15 i 16 listopada 2021 roku bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin przygotowały dla klas II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Barcinie warsztaty pt. „Komiksowe emocje”.

9 listopada 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Warto się dzielić”, w których uczestniczyły „Misie” - grupa pani Moniki Cierzniak.

Kolejne warsztaty z długopisami 3D już za nami. W ciągu tego miesiąca uczestnicy warsztatów tworzyli motylki 3D w różnorodnych kolorach. Powstały przepiękne, bardzo kolorowe motyle.

26 października 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Potrafię się dzielić”, w których uczestniczyły „Motylki” - grupa pani Moniki Mielcarek.

14 października 2021 r. w piechcińskiej świetlicy MDK w ramach współpracy z Filią Biblioteczną w Piechcinie odbyły się zajęcia pn. „Zwierzaki-stemplaki”.

Od prawie miesiąca w Oddziale dla dzieci i młodzieży trwają warsztaty tworzenia w przestrzeni.
Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci w świat tworzenia figur przestrzennych przy pomocy długopisów 3D. Pani Justyna Woźniak zapoznała uczestników zajęć z budową, zasadami działania oraz wszystkimi funkcjami z jakich możemy korzystać tworząc długopisem 3D.

W piątek, 1 października 2021 roku, po dłuższej przewie biblioteczny Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły przedszkolaki. Gościliśmy grupę 4-latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie wraz z Panią Agnieszką Kijak.