Podczas kolejnego spotkania z podróżnikiem, które odbyło się 13 października 2021 r. w piechcińskiej książnicy, Pan Marek Pindral opowiadał o Indiach w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Uczestnicy spotkani siedzący na krzesłach ustawionych przy stolikach

6 października 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu”. Naszym gościem był Pan Maciej Zborowski, skandynawista, rusycysta, doktor językoznawstwa. Od zawsze przyciągały go tereny północne i wschodnie. Jest nałogowym obserwatorem wydarzeń rozgrywających się po drugiej stronie Bałtyku oraz miłośnikiem skandynawskiej przyrody i człowiekiem wciąż odkrywającym nowe niuanse nordyckiej psychiki.

W magiczną podróż po Polsce 29 września 2021 r. zaprosił czytelników i użytkowników piechcińskiej książnicy Pan Leszek Szczasny, raciborzanin, z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania społecznik, fotograf i przede wszystkim niezależny globtroter. Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami, które prezentuje w placówkach kulturalnych w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ podróżuje naprawdę za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której niepodrabialna, esencjonalna narracja stara się wyznaczać nowy styl podróżniczego reportażu. Pisze kolejną pt. „Afrykański rytm".

22 września 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne po przerwie wakacyjnej spotkanie z podróżnikiem, panem Markiem Pindralem, pt. „Chiny od góry do dołu” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.