Wydarzenia w naszych filiach

 • „Zwierzaki-stemplaki”.

  14 października 2021 r. w piechcińskiej świetlicy MDK w ramach współpracy z Filią Biblioteczną w Piechcinie odbyły się zajęcia pn. „Zwierzaki-stemplaki”.

 • "Kolorowe opowieści o duszkach co mieszkają w trawie"

  Kliknij, aby powiększyć"Kolorowe opowieści o duszkach co mieszkają w trawie"- warsztaty z cyklu "WAKACJE, BIBLIOTEKA I TY-ŁĄKOWE ROZMAITOŚCI" w bibliotece na Starym Mieście w Barcinie

 • „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” w wykonaniu Teatru Lalek KUKIEŁKA

  23 listopada br. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z Ptaszkowej, którzy wystawili spektakl teatralny dla dzieci pt. „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”, na który przybyli uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Tamarą Dolatą i panią Klaudią Budzewicz.

 • „PIĘKNO LASU” Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA EDUKACYJNEGO PHOTON

  Kliknij, aby powiększyć26 kwietnia 2019 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, grupa pani Moniki Cierzniak oraz grupa pani Estery Kolasy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Piękno lasu” - utrwalenie podstawowych informacji dotyczących roślin i zwierząt leśnych z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

 • „PIERWSZOKLASISTOM O ZDROWYM ŚNIE”

  Kliknij, aby powiększyćW środę 20 marca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Jak zadbać o zdrowy sen?”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. Na spotkanie przyszli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

 • „SIEDMIU WSPANIAŁYCH. DRĘCZENIE I PRZEMOC W SZKOLE”

  10 lutego 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Siedmiu wspaniałych. Dręczenie i przemoc w szkole”, w której uczestniczyli uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, panią Klaudią Budzewicz oraz nauczycielem wspomagającym, panią Magdaleną Kwaśniewską. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na krzywdę, uświadomienie, że dręczenie jest przykre, poznanie sposobów radzenia sobie z dręczycielami, a także kształtowanie empatii. Były to zajęcia w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • „Wakacyjne obrazki”

  Kliknij, aby powiększyć10 lipca 2019 biblioteka na Starym Mieście i Świetlica Miejskiego Domu Kultury w Barcinie Wsi zorganizowały dla dzieci warsztaty z kolażu. Jest to bardzo łatwa technika plastyczna, która łączy gatunki materiałów, o różnorodnych formach, kolorach, fakturach i różne techniki wykonania.

 • „WILCZĄ NATURĘ TEŻ SIĘ DA ZMIENIĆ. LEKCJA TOLERANCJI, KOLEGA AUTYSTYK”

  Kliknij, aby powiększyćWszyscy mają równe prawa, każdy jest wartościowy, każdemu należy się szacunek. Aby kogoś polubić, trzeba najpierw go lepiej poznać. Przyjaciel nie wyśmiewa i nie robi krzywdy, natomiast pomaga w potrzebie i zwraca uwagę (na osobności – w „cztery oczy”). Zamiast mścić się na kimś lepiej jest próbować go zrozumieć. Trzeba unikać tych, którzy nas poniżają. O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie 22 lutego 2019 r. podczas lekcji bibliotecznej pn. „Wilczą naturę też się da zmienić. Lekcja tolerancji, kolega autystyk”, która odbyła się w piechcińskiej filii. W zajęciach z cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych" wzięła również udział wychowawczyni, pani Justyna Michalak.

 • 25 lipca odbyły się warsztaty kreatywne „Mały Artysta – bądź kreatywny!”

  Kliknij, aby powiększyć25 lipca odbyły się warsztaty kreatywne „Mały Artysta – bądź kreatywny!”, zorganizowane wspólnie przez mamlicką filię biblioteczną oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • Aktywność fizyczna jest ważna…

  Kliknij, aby powiększyć6. sierpnia w Mamliczu odbyły się warsztaty pn.: „Wybieram aktywność fizyczną!”, które poprowadził trener wellness Jacek Wiśniewski z Bydgoszczy. Zajęcia zostały zorganizowane przez BPMiG Barcin, Filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata

  Zrzut ekranu z transmisji na żywo pokazujący plakat dotyczący spotkania

  26 maja 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • BAJKA NA CAŁY TYDZIEŃ

  9 maja br. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek pn. „Bajka na cały tydzień”. W zajęciach uczestniczyły 3-latki z Przedszkola w Piechcinie wraz z nauczycielką, panią Darią Filipiak.

 • Bajkowa przygoda

  Na podłodze leżą ponumerowane kartki papieru, ułożone w kształcie węża, dzieci biorące udział w zajęciach stoją w rzędzie na tych kartkach.

  Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogate słownictwo, wspiera równowagę emocjonalną i ułatwia naukę w szkole. Dowiedziały się o tym dzieci 18 sierpnia 2021 r. podczas kolejnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

 • BAJKOWA PRZYGODA

  Kliknij, aby powiększyć„Bajkowa przygoda” to temat wakacyjnego spotkania edukacyjnego, które odbyło się 25 lipca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece. Swoją obecnością zaszczyciły nas również dzieci ze świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  11 lipca br. w piechcińskiej bibliotece rozpoczęły się wakacyjne zajęcia dla dzieci, oczywiście w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

 • Biblioteczne bałwanki z tańczącymi śnieżynkami.

  Kliknij, aby powiększyćMali czytelnicy odwiedzający Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu chętnie biorą udział w warsztatach manualnych. W dniu 9 oraz 11 stycznia w ramach cyklu spotkań „Mały artysta – bądź kreatywny” wzięły udział w zajęciach „Biblioteczne bałwanki” oraz „Tańczące Śnieżynki”.

 • Biblioteczne ferie w Mamliczu.

  Dzieci ubrane w fartuszki i jednorazowe rękawiczki rozpoczynają pracę

  Za nami pierwszy tydzień zimowych ferii. Dzieci z Mamlicza i okolic spędziły go aktywnie uczestnicząc w zajęciach organizowanych wspólnie przez biblioteczną filię oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • BIBLIOTEKA NA WESOŁO – GRY I ZABAWY RUCHOWE

  Kliknij, aby powiększyćKolejne wakacyjne zajęcia z dziećmi odbyły się dnia 13 sierpnia 2019 r., tym razem w Świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

 • BIEDRONKI W MAMLICKIEJ BIBLIOTECE

  Kliknij, aby powiększyć6 czerwca pani z biblioteki odwiedziła przedszkolaki z grupy Biedronek w Mamliczu. W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom przeczytała dzieciom na głos książkę Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i bałagan”.

 • Biedronki w Bibliotece

  Kliknij, aby powiększyćW środę 11. września bibliotekę w Mamliczu odwiedziły przedszkolaki „Biedronki”, pod opieką pani Elwiry i pani Ady.