filia Mamlicz

 • Mój przyjaciel z książki przyjazny środowisku.

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój bohater z książki przyjazny środowisku" 2022 organizowany przez biblioteczną filię w Mamliczu. Uczestnicy konkursu miali za zadanie stworzyć swojego ulubionego bohatera z książki z surowców poddających się recyklingowi.

 • Informacja o dniach zamknięcia filii w Mamliczu

  W dniach 26-29.10.2021r.

  filia w Mamliczu nieczynna.

  Za utrudnienie przepraszamy.

 • Informacja o dniach zamknięcia filii bibliotecznych.

  Uwaga !

  Filia w Mamliczu nieczynna w dniach: 23.04 oraz 27-28.04.2021

  Filia nr 1 w Barcinie nieczynna w dniu 23.04 oraz 30.04.2021

  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Zapraszamy do zapisów !

  Plakat informujący o szkoleniach w ramach projektu

 • Pasja łączy pokolenia w czasie epidemii.

  Grupa osób pracujących przy stole

  Klub „Pasja łączy pokolenia” działający przy Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu i Świetlicy MDK w Mamliczu wznowił zajęcia stacjonarne. W dniu 28 stycznia oraz 4 marca br. panie spotkały się w świetlicy wiejskiej zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Po długiej pięciomiesięcznej przerwie klubowiczki mogły pochwalić się stworzonymi pracami podczas izolacji. Kreatywność i pasja nie opuszczała pań, tak też powstały zaskakujące prace np. kwiaty z paczek foliowych. Obecnie przy wsparciu Pani Pauliny Balickiej powstaje rękodzieło wykonane z włóczki i szydełka.

 • Książki w Mamliczu czekają.

  wystawka książek i skrzat

  Ostatnia szansa na wypożyczenie książek przed Świętami Bożego Narodzenia. Biblioteczny skrzat poleca czytelnikom tym małym, jak i tym dużym opowieści świąteczne. Zapraszamy do bibliotecznej filii w Mamliczu do godziny 16.00.

 • Książki w świątecznej oprawie.

  zdjęcie wnętrza biblioteki, książki na regale ułożone w kształcie choinki

  Daj się oczarować magii Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Mamliczu po książki w świątecznej oprawie. Książki dla dzieci i dorosłych czekają na Ciebie od poniedziałku do piątku ( z wyjątkiem czwartku) od godz. 8.00 do godz.15.00. Nie masz pomysłu jak przyozdobić dom na wigilijny wieczór? W poradnikach z rękodziełem krok po kroku ukazane jest jak wykonać dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, gwiazdy wigilijne, stroiki. Zainspiruj się z biblioteką – przyjdź po książkę.

 • Nowości książkowe w Mamliczu

  Potrzebujesz lekturę??? Pan Tadeusz, Wesele, Akademia Pana Kleksa na wyciągnięcie ręki. Zgłoś się do biblioteki w Mamliczu! Wystarczy zadzwonić 52 3836182 lub wysłać e-meila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i umówić się z bibliotekarzem na wydanie książek. Nie samym Słowackim człowiek żyje, zapoznaj się również z książkowymi nowościami. Wypożycz książkę dla mamy, babci lub młodszego brata, siostry.

 • MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK W MAMLICZU.

  MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK W MAMLICZU.

  Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu już po raz kolejny bierze udział w ogólnokrajowym projekcie skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

 • Lampiony - Jesienne inspiracje.

  Na blacie stołu umieszczono trzy pomarańczowe lampiony ozdobione sznurkiem, jarzębiną i kasztanami. Przez niepomalowaną powierzchnię w kształcie liścia widać w środku zapalone świeczki.

  W piątkowe popołudnie 16 października br. zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci „Lampiony - Jesienne inspiracje”. Spotkanie zostało poprowadzone wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu w ramach cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny”.

 • Dzień Bezpiecznego Komputera z przedszkolakami.

  Prace plastyczne wykonane na zajęciach, są to owieczki wykonane z papieru i waty.

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera w poniedziałek 12 października 2020 roku w Mamliczu odbyły się zajęcia dla najmłodszych „Bądź bezpieczny przy komputerze”. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach cyklicznych spotkań „Przedszkolak w bibliotece”.

 • Las w słoiku.

  Trzy dziewczynki z wykonanymi pracami, w słoikach znajduje się kolorowy piasek, kamyki i centralnie ustawiona roślinka.

  W piątkowe popołudnie 2 października br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zaprosiła dzieci na warsztaty „Las w słoiku”. Na początek instruktorki zajęć opowiedziały co nieco uczestnikom warsztatów o „Lasach w słoiku”, z czego składają się oraz w jaki sposób funkcjonują. Okazuje się, że tego typu kompozycje kwiatowe nie są trudne w utrzymaniu.

 • Październikowe spotkanie klubowiczów - „Oko w oko ze zwierzakiem”.

  Na zdjęciu widać dzieci wykonywujące prace plastyczne poprzez malowanie dłoni farbkami i odbijaniu ich na kartce papieru.

  W dniu 2 października 2020 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin filia w Mamliczu. Spotkanie przeprowadzono gościnnie w murach Szkoły Podstawowej w Mamliczu.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Mamliczu.

  Dziewczynka siedząca po turecku czyta książkę

  We wtorek 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to w 2001 roku zainicjowała Polska Izba Książki, w tym roku celebrujemy je już po raz dziewiętnasty. Wszyscy zgodzą się, że głośne czytanie stymuluje młodego człowieka, rozwija jego wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, buduje więź między czytającym a słuchającym, uczy skupienia. Bardzo zachęcamy do głośnego czytania milusińskim, czy to przez rodziców, dziadków, czy starsze rodzeństwo.

 • Powiedz to w mig.

  Dzieci siedzące na ławkach z założonymi maseczkami.

  W poniedziałkowe popołudnie dzieci uczestniczące w zajęciach bibliotecznych „Bajkopomagajki”, korzystając ze słonecznej pogody przenieśli się na zewnątrz mamlickiej książnicy. W ostatnich dniach września obchodzono Międzynarodowy Dzień Języków Migowych (23 wrzesień) oraz Międzynarodowy Dzień Niesłyszących (30 wrzesień).

 • Kwiaty z liści kukurydzy.

  Dziewczynka trzymająca kwiaty wykonane z liści kukurydzy

  W piątkowe popołudnie 25 września br. biblioteczna filia z Mamlicza wspólnie z miejscową świetlicą wiejską przeprowadziła warsztaty manualne dla dzieci „Kwiaty z liści kukurydzy”. Zajęcia plastyczne zostały zrealizowane w ramach cyklu spotkań „Mały artysta – bądź kreatywny”.

 • Wrześniowe spotkanie klubu „Pasja łączy pokolenia”.

  Na zdjęciu widać wykonany "łapacz snów", jest to okrąg, wewnątrz którego umieszczono biały wzór gwiazdy, na dole okręgu powieszono brązowe serce i dwa kolorowe pompony

  W dniu 24 września br. odbyło się wrześniowe spotkanie klubu „Pasja łączy pokolenia” działającego przy Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.

 • Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Mamliczu.

  Dzieci siedzą na poduszkach i wspólnie czytają książkę.

  Po długiej przerwie 9 września br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin filia w Mamliczu. Stęsknieni klubowicze omawiali książkę Marianne Dubuc „Droga na górę”. Ze względu na panującą pandemie, aby sprostać obowiązującym przepisom i wymaganiom lokalowym, spotkanie gościnnie przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Mamliczu.

 • Dzień Marzyciela z zaczarowanymi okularami.

  Dzieci siedzące przy stoliku wykonuje zadanie plastyczne, w okularach wydrukowanych na kartce papieru rysują swoje marzenia.

  W ramach zajęć „Przedszkolak w bibliotece” w dniu 8 września br. Biblioteka Publiczna w Mamliczu zaprosiła dzieci z „zerówki” na wspólne świętowanie Dnia Marzyciela. Spotkanie rozpoczęto wspólnym wysłuchaniem sympatycznego wierszyka Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”.

 • Pożegnanie wakacji w Mamliczu

  Dzieci podzielone na grupy siedzą na trawniku przed świetlicą i czekają na instrukcje prowadzących zajęcia

  W dniu 28 sierpnia br. odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane wspólnie przez biblioteczną filię i Świetlicę MDK w Mamliczu.