filia Piechcin

 • Zapraszamy do Piechcina na spotkanie z Andrzejem Michalskim.

  Plakat informujący o spotkaniu z Andrzejem Michalskim

   

 • MOJE ZDROWIE MIESZKA W GŁOWIE

  Jakie produkty wybierać, aby zachować zdrowie i dobrą kondycję? Ile posiłków należy jeść i dlaczego nie należy omijać żadnego z nich? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Na takie pytania musiały odpowiedzieć sobie czytelniczki, które miały okazję spotkać się w piechcińskiej książnicy 13 czerwca br. z panią Marzeną Żurek – doradcą i edukatorem żywieniowym, pedagogiem, specjalistą ds. psychodietetyki, dyplomowanym trenerem zdrowia i żywienia, a także autorką książki dla dorosłych pt. „Dieta dorosłego człowieka” i książki dla dzieci pt. „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”.

 • MAGICZNE SŁÓWKA

  10 czerwca br. piechcińską bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Magiczne słówka” w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

 • Zapraszamy na spotkanie z Marzeną Żurek

  Plakat informujący o spotkaniu z Marzeną Żurek
  Plakat informujący o spotkaniu z Marzeną Żurek
 • GINĄCE MIEJSCA KUJAWSKO-POMORSKIE

  6 czerwca br. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z panem Michałem Jankowskim, historykiem, księgarzem oraz autorem książki pt. „Ginące miejsca. Kujawsko-pomorskie”. Na uwagę zasługuje fakt, iż zaproszony gość publikował również artykuły w roczniku społeczno-kulturalnym „Zapiski Tucholskie”, a także miesięczniku „Świat Kolei”.

 • NIE BOJĘ SIĘ PRZYZNAĆ DO BŁĘDU

  2 czerwca piechcińską bibliotekę odwiedziły „Motylki” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Moniką Mielcarek oraz nauczycielem wspomagającym – panią Aleksandrą Nierychłą. Spotkanie pt. „Nie boję się przyznać do błędu. Słucham sumienia” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

 • FRYDERYK CHOPIN – POETA FORTEPIANU

  23 maja br. do piechcińskiej książnicy przybyli wszyscy zainteresowani wysłuchaniem gawędy pt. „Fryderyk Chopin – poeta fortepianu”, którą wygłosiła Pani Małgorzata Jarocińska, historyk z pasją.

 • W POSZUKIWANIU INFORMACJI

  W nawiązaniu do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek można stwierdzić, że to właśnie biblioteka jest „Światem w jednym miejscu”. Zgodzili się z tym faktem uczniowie klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 13 maja br. przybyli do naszej filii na lekcję biblioteczną pn. „W poszukiwaniu informacji” wraz z polonistką, panią Arletą Jakubowską.

 • SNUJ SIĘ, SNUJ BAJECZKO…

  Z okazji Tygodnia Bibliotek 12 maja 2022 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose, autorką opowiadań dla dzieci, a także dziennikarką prasową i radiową. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Klaudią Budzewicz oraz nauczycielem wspomagającym, panią Magdaleną Kwaśniewską.

 • WZRUSZA NAS PIĘKNO PRZYRODY

  26 kwietnia br. piechcińską filię odwiedziły „Misie” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Moniką Cierzniak. Spotkanie pn. „Wzrusza nas piękno przyrody” odbyło się w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • RAZEM ŁATWIEJ I PRZYJEMNIEJ

  8 kwietnia piechcińską książnicę odwiedzili uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak oraz nauczycielem wspomagającym, panią Katarzyna Ściernicką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Wspólny cel łączy”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”.

 • PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ JAK RADZIĆ SOBIE Z TĘSKNOTĄ

  22 marca piechcińską bibliotekę odwiedziły „Motylki” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Moniką Mielcarek oraz nauczycielem wspomagającym – panią Aleksandrą Nierychłą. Spotkanie pt. „Tęsknię, bo jesteś dla mnie ważny” odbyło się w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • Drugoklasiści szukają przyjaciół

  11 marca piechcińską filię odwiedzili uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Warto mieć przyjaciela”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”.

 • Zmienione godziny pracy w Piechcinie

  UWAGA

  DO ODWOŁANIA FILIA W PIECHCINIE PRACOWAĆ BĘDZIE W GODZINACH:
  PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK
  OD 8:00 DO 16:00
  CZWARTEK
  OD 10:00 DO 15:00
  ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

 • „SIEDMIU WSPANIAŁYCH. DRĘCZENIE I PRZEMOC W SZKOLE”

  10 lutego 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Siedmiu wspaniałych. Dręczenie i przemoc w szkole”, w której uczestniczyli uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, panią Klaudią Budzewicz oraz nauczycielem wspomagającym, panią Magdaleną Kwaśniewską. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na krzywdę, uświadomienie, że dręczenie jest przykre, poznanie sposobów radzenia sobie z dręczycielami, a także kształtowanie empatii. Były to zajęcia w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • PADA ŚNIEG, PADA ŚNIEG… PEJZAŻ ZIMOWY

  18 stycznia 2022 r. piechcińska filia i świetlica wiejska Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie połączyły siły, organizując dla najmłodszych zajęcia plastyczne, w czasie ferii.

 • Opowiadania pod choinkę

  8 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Opowiadania pod choinkę”, w której uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak.

 • Jestem cierpliwy.

  Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Smerfy”, podopieczni pani Estery Kolasy, biorące udział w zajęciach pn. „Jestem cierpliwy”, które odbyły się 25 listopada 2021 r. w piechcińskiej filii.

 • QUIZ PODRÓŻNICZY

  24 listopada 2021 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się rozstrzygnięcie QUIZU PODRÓŻNICZEGO oraz powołanie KLUBU PODRÓŻNIKA w ramach projektu „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania wręczono nagrody zwycięzcom konkursu.

 • Warto się dzielić!

  9 listopada 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Warto się dzielić”, w których uczestniczyły „Misie” - grupa pani Moniki Cierzniak.