Kierownik oddziału dla dzieci wita zebrane dzieci

14 czerwca 2021 roku barcińską bibliotekę odwiedził Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt. „Król Dżungli”. Na plenerowej widowni gościliśmy uczestników projektu „Edukowanie przez czytanie oraz młodych czytelników naszej biblioteki. Dzieci miały okazję obejrzeć fantastyczną opowieść o przyjaźni i pewności siebie, która przy okazji wprowadziła ich w świat dobrych manier.

Miniatura kolażu uczestników

Innowacyjna forma bibliotecznej oferty pn. „BiblioPrzetwalnik” to, cotygodniowe rozmowy online z więcej lub mniej znanymi pisarzami, artystami, mieszkańcami gminy, ludźmi z pasją na temat ich hobby, zamiłowań a także tego, jak pandemia wpłynęła na ich codzienność i nie tylko.

Grupa osób pracujących przy stole

Klub „Pasja łączy pokolenia” działający przy Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu i Świetlicy MDK w Mamliczu wznowił zajęcia stacjonarne. W dniu 28 stycznia oraz 4 marca br. panie spotkały się w świetlicy wiejskiej zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Po długiej pięciomiesięcznej przerwie klubowiczki mogły pochwalić się stworzonymi pracami podczas izolacji. Kreatywność i pasja nie opuszczała pań, tak też powstały zaskakujące prace np. kwiaty z paczek foliowych. Obecnie przy wsparciu Pani Pauliny Balickiej powstaje rękodzieło wykonane z włóczki i szydełka.

Wystawka książek

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Osoba prowadząca warsztat "Rodzinnie o języku" siedzi przy komputerze.

W poniedziałkowe popołudnie, 26 października 2020 roku, barcińska biblioteka publiczna zaprosiła trzy rodziny zaprzyjaźnione z Oddziałem dla dzieci i młodzieży na warsztat „Rodzinnie o języku”. W trakcie spotkania on-line bibliotekarka Joanna Kujawa-Drozdowska oraz 9 uczestników w formie warsztatowej wspólnie przyglądało się językowi polskiemu oraz swoim własnym, rodzinnym językom. Bawiono się słowami, które powstały w domowym zaciszu, dzięki dziecięcej wyobraźni i przekręcaniu lub dla ułatwienia komunikacji między domownikami.

Dary zebrane dla pogorzelców

W dniu 24 października br. odbyła się zbiórka na rzecz pogorzelców z Jabłówka. Ludzie o wielkim sercu podzielili się z poszkodowaną w pożarze sześcioosobową rodziną ofiarowując im m.in. pościele, poduszki, kołdry, ręczniki i artykuły chemiczne.

Na zdjęciu widać wykonany "łapacz snów", jest to okrąg, wewnątrz którego umieszczono biały wzór gwiazdy, na dole okręgu powieszono brązowe serce i dwa kolorowe pompony

W dniu 24 września br. odbyło się wrześniowe spotkanie klubu „Pasja łączy pokolenia” działającego przy Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.