Na zdjęciu widać wykonany "łapacz snów", jest to okrąg, wewnątrz którego umieszczono biały wzór gwiazdy, na dole okręgu powieszono brązowe serce i dwa kolorowe pompony

W dniu 24 września br. odbyło się wrześniowe spotkanie klubu „Pasja łączy pokolenia” działającego przy Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.

Dyrektor biblioteki wraz z Panią Joanną Krzyżanek wita zebrane dzieci, które siedzą przy stołach ustawionych w rzędach.

W czwartek, 17 września 2020 r., w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się trzy kulinarne spotkania z panią Joanną Krzyżanek, autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, które zakończyły projekt „Kulinarny savoir-vivre”. Z zaproszenia do wizyty w bibliotece i udziału w warsztatach z sympatyczną pisarką, skorzystały trzy klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie wraz z wychowawcami panią Olgą Nowicką, Agata Baczyńską i Anitą Rzepką. Autorka książek o kurze Adeli, Cecylce Knedelek oraz Lamelii Szczęśliwej przybliżyła swoich najpopularniejszych bohaterów, czytając dzieciom fragmenty przygód

Dwie książka "Czas wolny w PRL" leżące na stole.

Fundusz Wczasów Pracowniczych, podróże autostopem, pomysłowość (lub jej brak) kaowców, wata cukrowa popijana wodą z saturatora... pamiętacie?

Czwórka dzieci prezentuje swoje prace wykonane na zajęciach.

15 września 2020 r. piechcińska filia oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci na zajęcia plastyczne pt. „Tabliczki informacyjne”.

Dyrektor biblioteki wita zebranych gości, na scenie czeka Pani Iwona Kienzler.

Iwona Kienzler – popularyzatorka historii i autorka bestsellerów biograficznych, pisarka, spod której pióra wyszło ponad 80 książek, gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie 9 września 2020 r. Prelegentka zabrała uczestników spotkania w pasjonującą podróż ścieżką słynnych polskich obrazów, a szczególnie kobiet na nich namalowanych.

Dzieci siedzące przy stoliku wykonuje zadanie plastyczne, w okularach wydrukowanych na kartce papieru rysują swoje marzenia.

W ramach zajęć „Przedszkolak w bibliotece” w dniu 8 września br. Biblioteka Publiczna w Mamliczu zaprosiła dzieci z „zerówki” na wspólne świętowanie Dnia Marzyciela. Spotkanie rozpoczęto wspólnym wysłuchaniem sympatycznego wierszyka Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”.