28 września br. piechcińską bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Justyną Michalak oraz nauczycielem wspomagającym - panią Katarzyną Ściernicką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Sposoby na małe i średnie smutki” w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

Zdjęcie publiczności, widać dwadzieścia osób, jedna stoi z tyłu sali pozostałe siedzą przy stolikach i słuchają prelegenta.

Kontynuujemy spotkania realizowane w ramach zadania „Ku szczytom. O literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 21 września wraz z Szymonem Springerem odwiedziliśmy góry Szkocji; podróżnik opowiedział o swojej wędrówce szlakiem Cape Wrath Trail - jedną z najtrudniejszych tras pieszych w Europie.

Plakat informujący o spotkaniu z Maciejem Pierą

Maciej Piera. Spotkanie autorskie z youtuberem , twórcą kanału Szczytomaniak, autorem książki "Siła przetrwania. Największe górskie tragedie". 5 października godzina 16:00. W ramach zadania "Ku szczytom - o literaturze górskiej i nie tylko"

Plakat informujący o spotkaniu z Leszkiem Szczasnym

Polskie szlaki, spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym 28 września godz. 16:00. W ramach zadania "Ku szczytom — o literaturze górskiej i nie tylko"

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

Plakat informujący o spotkaniu z Szymonem Springerem

Pieszo przez Cape WrathTrail, góry Szkocji. O wędrówce przez szkockie góry opowie podróżnik Szymon Springer 21 września godz. 16:00. W ramach zadania "Ku szczytom — o literaturze górskiej i nie tylko"

„Przystanek poezja” wraca do miejskiej biblioteki po wakacjach. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy posłuchali poezji, ale tym razem w dwóch językach, bo po polsku i po hiszpańsku.

Źródło: www.tvlbarcin.pl

Modelarstwo redukcyjne to jeden z rodzajów sztuki modelarskiej, polegający na wiernym odwzorowywaniu realnie istniejących przedmiotów o określonej skali, jednak z zachowaniem wszelkich szczegółów. Od 14 września w barcińskiej bibliotece można oglądać wystawę takich właśnie modeli – głównie pojazdów i sprzętu wojskowego. Ich autorem jest barcinianin Paweł Majchrzak, który na wernisażu wystawy podzielił się swoją wiedzą z zebranymi w czytelni gośćmi.

„Czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko”

„Ballady i romanse” Adam Mickiewicza – zbiór utworów uznawanych za manifest polskiego romantyzmu to lektura jedenastej odsłony Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji czytelniczej zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a kontynuowanej przez jego następcę, Andrzeja Dudę. W ramach akcji w miastach i miasteczkach w całej Polsce wspólnie odczytywane są fragmenty wybranego na dany rok dzieła; po raz kolejny w wydarzenie włączyły się barcińskie instytucje.