obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
5 osób przy stole, jedna ma przed sobą otwartą książkę inna jest w trakcie otwierania swojej książki.

15 lipca 6 klubowiczek dyskutowało o problemie przemocy omawiając powieść Ewy Nowak „Bardzo biała wrona”.

Opinia o książce:

Kolejna książka o problemach młodych ludzi i ich środowisku. Co ją wyróżnia? Bardzo ważna sprawa – opowiada o ślepej miłości, w której jest przemoc.

W „Bardzo białej wronie” jesteśmy świadkami rodzącego się uczucia nastolatków-Natalii i Norberta – ich pierwsze słowa , spojrzenia i co dalej? Dlaczego zamiast wielkiej miłości pojawia się zazdrość, nieufność , podejrzliwość, kłamstwo? Jak się z tego wyplątać? Skąd brać siłę, aby się uwolnić z toksycznego związku? Jak reagować na agresję i przemoc? Na te i inne pytania autorka próbuje znaleźć odpowiedź.

Czytelniczki były zaskoczone zakończeniem powieści. Dlaczego Norbert nadal manipuluje innymi dziewczynami, a Natalia wyjeżdża. Czy podstępność bohatera wyjdzie na jaw w kolejnej książce Ewy Nowak? Powieść czyta się lekko i szybko.

Każda dziewczyna powinna ją przeczytać ponieważ, każda chce kochać i być kochaną. Trzeba wiedzieć jak postępować aby ustrzec się toksycznych związków, a takie w życiu się zdarzają .

Następne spotkanie odbędzie się 26 sierpnia 2011 r. i omawiane będą książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk – „220 linii” oraz „13. Poprzeczna”.

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM