obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie 10 osób w tle na ekranie projektora widać napis GLOBALNIE W BIBLIOTEKACH

Miłośnicy literatury z DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie, spotkali się 5 czerwca 2018 r. w czytelni biblioteki. Przedmiotem bardzo ożywionej dyskusji była książka Agaty Kołakowskiej „Kolejny rozdział”.

„Książka świetna, życiowa, fajny pomysł, opisuje zwykłe ludzkie losy, podpowiada jak sobie radzić w różnych sytuacjach, lubię takie książki, jest w niej coś porywającego; taka przeciętna, abstrakcyjna, nic konkretnego nie wnosi, czytaliśmy lepsze książki tej autorki” – tak rozpoczynali wypowiedzi członkowie klubu po lekturze powieści.

Agata Kołakowska wprowadza czytelnika w pisarsko-wydawniczy światek. Przedstawia losy Kaliny Milewskiej, popularnej autorki thrillerów, którą ogarnął kryzys twórczy a czas wydania kolejnej książki zbliża się wielkimi krokami. Prywatnie matki, która nie ma czasu dla dorastającej córki i żony zazdrosnego męża. Na podstawie powieści poznajemy również Macieja Tarskiego, redaktora jednego z bardziej uznawanych wydawnictw, mężczyznę, który obwinia siebie o śmierć własnego syna i ojca. Oboje dostają maile w formie odcinków powieści, której bohaterami są sama pisarka i wydawca. Tajemniczy autor listów opisuje coraz głębsze sekrety z życia Kaliny i Macieja. Obydwoje łączą siły i prowadzą śledztwo na własną rękę podejrzewając przyjaciół, najbliższą rodzinę jak i siebie nawzajem.

Książka lekka, z pomysłem, napięciem, grozą, humorem i niespodziewanym zakończeniem. Powieść mówiąca o sile pozorów wpływających na nasze życie, o konsekwencjach podejmowanych decyzji, o relacjach międzyludzkich, o bolesnej przeszłości, z którą nie zawsze potrafimy sobie poradzić.

W czasie spotkania klubowicze spotkania obejrzeli również film w formie wykładu Chimamanda Adichie pt. „Niebezpieczeństwo jednej historii”, po czym dyskutowano o naszych nieuświadomionych stereotypach w ramach programu „Globalnie w bibliotekach”.

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób.

Kolejne dyskusyjne spotkanie DKK odbędzie się już po wakacjach 4 września bieżącego roku o godz.16:30, podczas którego omawiać będziemy książkę: „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”.

Moderator: Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM