obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Uczestnicy spotkania popijając kawę i herbatę siedzą przy stołach ustawionych w rzędzie i rozmawiają o książce.

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 2 października 2018r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W miłej atmosferze, w kameralnym gronie, przy filiżance kawy omawiano książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Wszystko wina kota”.

Dyskusja była bardzo ożywiona. Ładna, lekka, humorystyczna książka, zupełnie inna niż pozostałe powieści autorki. o porażce człowieczeństwa, przebaczeniu i miłości. Na podstawie powieści poznajemy historię Lidii Makowskiej – kobiety piszącej pod pseudonimem poczytne książki oraz jej trzech przyjaciółek. Każda z nich ma swoje problemy. Każdą życie postawiło w trudnej życiowej sytuacji. Zaznajamiamy się również z Jeremim Szpakiem – krytykiem literackim znanym jako Jack Sparrow, mężczyzną z sensacyjną przeszłością.

Klubowicze rozważali o pogmatwanych losach bohaterów i o problemach, jakie mogą dotknąć każdą współczesną rodzinę w najmniej spodziewanych chwilach. W czasie spotkania obejrzano film IGO „Skąd się bierze głód – najpilniej strzeżona tajemnica XXI wieku”, a także dyskutowano o przyczynach występowania ubóstwa i głodu na świecie. Rozwiązywano też w formie zabawy zadania skupione wokół tematu żywności i głodu. A wszystko to w ramach drugiej edycji projektu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Społeczeństwa Informacyjnego.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ustalono na 6 listopada br. o godz. 16:3O. Omawiać będziemy książkę „Okruchy szczęścia” C. Pineiro. Zapraszamy.

Moderator Renata Grabowska

G-QNHR3RG2EM