obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 nastolatki i bibliotekarka prowadząca spotkanie siedzą przy stołach, przed nimi leżą książki, na stole stoi tablica na której przyczepione jest logo dkk, logo Instytutu Książki, grafika z napisem "TU CZYTAMY", oraz okładka omawianej ksiażki

Treść książki to historia młodej dziewczyny, odzwierciedlająca marzenia nastolatek. Każda z nich marzy o tym, aby być piękną młodą i utalentowaną dziewczyną, podziwianą przez wszystkich.

Są jednak określone twarde reguły gry w Super ekskluzywnej szkole dla najzdolniejszych dziewczyn. Każde złamanie zasad kończy się wydaleniem ze szkoły. Wszechobecność kamer kojarzy się dziewczynom z Klubu z Big Brotherem, programem telewizyjnym masowo oglądanym kiedyś w Polsce.

Początek bez fascynacji – typowe amerykańskie nastolatki. Zmieniłam jednak zdanie ..mówią dziewczyny w dalszej części już nie jest tak kolorowo, nawet żal się robi Charlie, że warunki jej przyjęcia nie są związane z talentem. Shira nie zasługuje na miano dobrej kobiety. Warto jednak przeczytać książkę i dowiedzieć się jak z twardymi regułami zdaniem czytelniczek niesprawiedliwymi radziła sobie Charlie.

Czytelniczki z DKK w Barcinie polecają ją wszystkim, naprawdę warto przeczytać . Kolejne spotkanie ustalone zostało 5 marca, na którym omawiana będzie „Czarne czerwone – śmierć” H. Hassenműller

Moderator Stanisława Ciesielska

G-QNHR3RG2EM