obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
3 osoby przy stole, dwei nastolatki i prowadząca spotkanie bibliotekarka siedzą przy stole na którym leżą omawiane ksiażki, bibliotekarka pokazuje okładkę ksiażki do aparatu.

21 sierpnia odbyło się 32 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w bibliotece na Starym Mieście .Cztery miłośniczki słowa pisanego dyskutowały o roli aniołów w życiu młodego człowieka. Inspiracją była książka amerykańskiego pisarza i scenarzysty komiksowego – Thomasa E. Sniegowskiego – „Nefilim”

Aaron – główny bohater, żyje spokojnie i szczęśliwie w rodzinie zastępczej. Kończy 18 lat i okazuje się ,że nie jest normalnym człowiekiem ale owocem miłosci anioła i kobiety czyli nefilimem. Jako osoba nieczysta nie ma prawa żyć w świecie stworzonym przez Boga. Odtąd bedzie prześladowany przez Wierchela – anioła działającego w imieniu Boga.

“Nefilim” to pierwsza z czterech książek z cyklu “Upadli”. Świat bogaty w szczególy i różnorodne postacie oraz tajemniczość powodują ,że ksiązkę czyta się szybko i przyjemnie.

Na uwagę zasługuje ciekawa okładka książki.

Anioły od zawsze kojarzą się nam z dobrocią i opiekuńczoscią. W tej powieści są prześladowcami.

Opinie czytelniczek podzielone: jedne na tak, pozostale na nie.

Następne spotkanie odbędzie się 28 września 2012 r. i omawiana będzie książka

Johna Marsdena – “Jutro” i “Jutro2”

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM