obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Okładka omawianej na spotkaniu książki, na okładce widać uśmiechniętą brunetkę z długimi włosami, napisany białą czcionką tytuł i autor książki, tło w kolorach żółto-czerwonych, w prawym górnym rogu widać kształt słonecznika.

25 stycznia w Filii nr1 spotkały się cztery fanki Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, żeby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Richarda Paula Evansa „Bliżej słońca”. To już 36 spotkanie.

Na każdym kroku, w gazetach, telewizji, internecie słyszymy o tragicznym losie dzieci z krajów afrykańskich i nie tylko. Jednakże nie każdy z nas potrafi okazać trochę empatii wobec nich. Zdarzają się takie osoby, które z zimnym sercem obojętnie przejdą obok potrzebujących. Mimo tego powinniśmy skłonić się do głębszych refleksji i zmienić swoje spojrzenie na świat, uświadomić sobie, że są tacy, których problemy są wielokrotnie większe od naszych.

Przykładem prawidłowego postępowania jest jeden z głównych bohaterów książki Richarda Paula Evansa pt.: „ Bliżej słońca”. Paul wyjechał do Peru, gdzie w amazońskiej dżungli stworzył dom dla porzuconych dzieci. Jego głównym celem była opieka nad nimi i danie im poczucia bezpieczeństwa. Sprawiał, że nie czuły się odrzucone. Miały świadomość, że są dla kogoś ważne, że ktoś przejmuje się ich losem. Bardzo podobał nam się również wątek miłosny pomiędzy Paulem a Christiną. Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce. Nie zdawała sobie sprawy, iż ta przygoda pozwoli jej poznać swoją prawdziwą miłość. Mimo trudności spotykanych na swojej drodze, umieli je wspólnie pokonać. Bo przecież „miłość nigdy nie jest prosta i rzadko kiedy bezbolesna”.

„ Bliżej słońca” to opowieść naprawdę warta przeczytania. Historia jest o tyle wartościowa, że wydarzyła się naprawdę. Richardowi Evansowi opowiedział swoją historię Paul Cook. Polecamy ją każdemu, kto lubi opowieści o miłości oraz chce sobie przybliżyć życie afrykańskich dzieci. Prosty język, wartka akcja i chęć poznania dalszych losów bohaterów sprawi, że nie będziecie mogli się od niej oderwać.

Edyta i Ania fanki dkk w Filii nr1

Następne spotkanie odbędzie się 22lutego 2013 r. i omawiana będzie książka Nicolasa Barreau – „Sekretne składniki miłości”

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki.

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM