obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Zebrani uczestnicy spotkania siedzą przy stolikach i rozmawiają o przeczytanej książce.

6 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu uczestniczyło 11 osób. Tym razem członkowie klubu omawiali książkę argentyńskiej pisarki Claudii Piñeiro pt. „Okruchy szczęścia”.

Przydarzyła nam się wspaniała książka, taka, jakiej dawno nie mieliśmy. Takimi słowy rozpoczęli klubowicze dyskusję na temat przeczytanej lektury. Książka „Okruchy szczęścia” wzbudziła u czytających nieukrywany zachwyt. Jest to powieść psychologiczno-obyczajowa opowiadająca o bezgranicznej miłości macierzyńskiej, która została wystawiona na jedną z największych prób. Historia matki opisana przez Claudię Piñeiro porusza każdego czytającego.

Bohaterka, Marile Lauria, matka 6-cio letniego Federica, jadąc samochodem bierze udział w wypadku drogowym, w którym ginie kolega syna. Kobieta zdołała uratować tylko Federica, Juan nie chciał odblokować drzwi. Wrogość ze strony mieszkańców, niezrozumienie męża, poczucie winy, alienacja, zmusza Marile do ucieczki. Jako Mary Lohan żyje w Bostonie przez okres dwudziestu lat. Cierpi i tęskni za synem. Pomaga jej Robert. Po latach postanawia wrócić do Buenos Aires i zmierzyć się z przeszłością. Wraca odmieniona. Spotyka syna, dorosłego już mężczyznę. Odtąd Maria Elena Pujon zaczęła doceniać i cieszyć się z każdego maleńkiego okruchu szczęścia.

Super książka. Nic dodać, nic ująć, tylko brać powieść do rąk i zagłębiać się w lekturze. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 4 grudnia br. o godzinie 16:30. Rozmawiać będziemy o książce Katarzyny Drogi „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”. Serdecznie zapraszamy. Moderator Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM