obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników zajęć.

W dniu 30.01.2019 roku w oddziale bibliotecznym dla dzieci i młodzieży w Barcinie odbyło się spotkanie DKK z jednym z bohaterów serii „Pies na medal” stworzonej przez Ewę Gawryluk. Autorka specjalizująca się w opowiadaniach o zwierzętach, napisała książeczki Morus – pies ratownik, Falco – pies lotniskowy, Junior – opiekun osób starszych, którego historię dzieci z drużyny DKK poznały już wcześniej.

Bohaterem dzisiejszego spotkania był Czart, psi ratownik górski, który zajmuje się wyszukiwaniem osób zaginionych w górach. Jego psia odwaga, siła i wytrzymałość pozwalają na realizację celów GOPR-u, jak niesienie pomocy w górach ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobieganie wypadkom w górach i ochronę środowiska górskiego. Wspólne czytanie opowiadania o zagrożeniu i pięknie gór, stało się wstępem do dyskusji, jak zachowywać się górach, aby nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwo, gdzie szukać pomocy i jakie są numery alarmowe przydatne zimą w górach.

Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca psa lawinowego, który stał się ich ulubionym bohaterem. Po ciekawej i owocnej dyskusji uczestnicy spotkania zrobili pieski z orgiami. Powstały cudowne zwierzaki, które mogą posłużyć dzieciom, jako zakładka do książki lub ozdoba pokoju.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zaplanowane jest na drugą połowę lutego, a rozmawiać będziemy o książce Joanny Jagiełło pt. „Różowe babeczki”.

Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM