obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
7 uczestniczek spotkania siedzi wzdłuż stołów i dyskutuje na temat omawianej książki

14 marca 2024 roku w czytelni BPMiG w Barcinie spotkali się członkowie DKK dla dorosłych. Podczas spotkania w siedmioosobowym gronie dyskutowano o książce „Cena wolności” Barbary Wysoczańskiej. Książka niezwykle ciekawa i warta przeczytania.

Powieść napisana barwnym i wysublimowanym językiem, poruszająca kwestię walki o niepodległość Polski oraz o prawa kobiet. Wysoczańska kreuje opowieść o młodej aktywistce i feministce Klarze, buntującej się przeciwko tradycji i uciskowi carskiego reżimu, w którą umiejętnie wplata prawdziwe wydarzenia i osoby znane z kart historii. Klara koncentruje się wokół studiów na tajnym Latającym uniwersytecie i pracy dla gazety „Bluszcz”. Przyjaźni się z synem warszawskiego fabrykanta Jędrzejem, uczestniczy w tajnych spotkaniach organizowanych przez PPS. Tragiczne wydarzenia podczas manifestacji na Placu Grzybowskim w 1904 roku, których konsekwencją było uwięzienie przyjaciela, sprawiają, że zwraca się o pomoc do poznanego wcześniej rosyjskiego kapitana. Rosjanin wyznacza ogromną cenę za spełnienie prośby dziewczyny..

Historia o pełnej przeszkód drodze do miłości ukazana w historycznym kontekście zaborów, przypadła do gustu każdej klubowiczce bez wyjątku. Porusza, wciąga, intryguje i bulwersuje, chwyta za serce i zostaje w pamięci.

Następne spotkanie zaplanowano na 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:30. Tym razem omawiana będzie książka „Dom Holendrów” Ann Patchett. Zapraszamy.

Moderator: Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM