obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Blat stołu, na którym leżą 2 książki okładkami do góry, stoją talerzyki z ciastkami.

Na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Filii nr 1 gimnazjaliści i licealisci dyskutowali na temat książki Michaela Granta : „GONE.Zniknęli. Faza pierwsza:Niepokój”.

Z okazji najbliższych Walentynek klubowicze poznali trudną sztukę origami i wykonali ” Serduszko”(forma przestrzenna z koła) , które podarują najbliższej osobie z okazji zbliżającego się święta. Do grona miłośników dobrej książki dołączył PAWEŁ. WITAMY !

Opinia klubowiczów o książce: Czy świat bez dorosłych jest wspaniały?

Niezwykła książka Michaela Granta. Opowiada o grupie zwykłych nastolatków mieszkających w Perdidio Beach. W mgnieniu oka znikają wszyscy powyżej 15 roku życia. Dzieci nie mają opieki, nie ma nikogo z dorosłych. Muszą sami poradzić sobie z problemami . Nieoficjalnym przywódcą wszystkich dzieciaków zostaje chłopak o imieniu Sam. Wkrótce do Perdidio Beach przybywają uczniowie Coast Academy- szkoły dla trudnej młodzieży. Ich przybycie będzie początkiem wojny pomiędzy dobrem a złem.

Większość dzieci o tym marzy, żeby mogli robić co chcą. Czy świat bez dorosłych jest wspaniały? Przekonacie się sami czytając tą powieść. Ale to nie koniec .Są dalsze części.

Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy.

Następne spotkanie odbędzie się 25 lutego 2011 r., podczas którego omawiana będzie książka : D.GROSMAN- „Kto ze mną pobiegnie”

Proponowane książki do dyskusji:

  • F. GAYLE- „Jeśli zostanę”.
  • WILSON BUDGE –„ Droga do zielonego wzgórza”
  • KATERINE BUDGE -”Zaginiona księga z Salem”

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM