obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
dwie uczestniczki spotkania przy stole na którym leżą książki

Na dziewiętnastym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży 20 czerwca – miłośniczki słowa pisanego w Filii nr1 podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Anny Łaciny – „Czynnik miłości”

Opinia klubowiczów o książce:
Pragnienie miłości jest nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji. Już będąc w wieku kilkunastu lat marzymy o wielkim uczuciu i pragniemy spotkać tę jedną jedyną osobę. Anna Łacina w swojej książce zatytułowanej „Czynnik miłości” przedstawia życie nastolatki Patrycji Adler, która zaczytana w „Zmierzchu” zaczyna podejrzewać, że nowy lokator mieszkający w ogrodowym domku jest wampirem. To skojarzenie wpływa motywująco na postępowanie bohaterki, gdyż zafascynowana dziewczyna chce bliżej poznać tajemniczego Eryka. W powieści bardzo ważna jest także postać Magdy Dzik- przyjaciółki Patrycji, która bojąc się samotności nawiązuje pewną relację przez Internet. Obie nastolatki na swój sposób szukają miłości.

Oczywiście miłość nie jest jedynym tematem przedstawionym w powieści. Wątek Eryka, jego choroby jest bardzo wciągający w nurt akcji, gdyż do końca nie wiadomo, kim on tak naprawdę jest i jaką tajemnicę skrywa. Także Adwen- internetowy znajomy Magdy jest zagadką, czy rzeczywiście jest on tym, za kogo się podaje? Oprócz tego przedstawiona jest rodzina Patrycji, także jej środowisko szkolne.

Każda dziewczyna, która poszukuje miłości powinna ją przeczytać.

Następne spotkanie odbędzie się 15 lipca 2011 r. i omawiana będzie książka Ewy Nowak – „Bardzo biała wrona”

Proponowane książki do dyskusji:

  • „ Ostatnia piosenka „ – N. Sparks
  • ” Agrafka „– I. Sowa
  • ” Laila Winter i Królestwo Pięciu Słońc” – B.G. Rivero
  • „Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi” – H. Loevenbruck /
  • „Sekretny język kwiatów „– Vanessa Diffenbaugh
  • „Jeden dzień „– David Nicholls

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM