obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Zebrane uczestniczki siedzą przy stołach i rozmawiają o książce.

5 września 2017 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Pierwszą książką, jaką klubowicze wzięli na swój warsztat po wakacyjnej przerwie była powieść Johna Grishama „Demaskator”.

John Grisham to jeden z tych pisarzy, który swoimi powieściami wyrobił sobie mocną pozycję w kanonie literatury. Płynące z powieści niezwykła atmosfera i ciekawa intryga sprawiają, że po jego książki chętnie sięgają twórcy filmowi.

„Demaskator” to książka, którą klubowicze czytali z zainteresowaniem. Fabuła oparta jest na aferze korupcyjnej w amerykańskim wymiarze sprawiedliwości. W powieści lawinę sensacyjnych zdarzeń wywołuje skarga złożona przez byłego adwokata do Komisji Dyscyplinarnej Sędziów na szanowaną sędzinę McDover. Prawnicy Lacy Stoltz oraz Hugo Hatch nie przewidywali, jak groźne jest deptanie po piętach bezlitosnym gangsterom. Ich zaangażowanie uruchamia szereg tragicznych wydarzeń. Powoli z pomocą tytułowego demaskatora wychodzą na jaw tuszowane przez lata tajemnice półświatka i sędziny, która swoim orzekaniem pomagała kryminalistom zwiększać wpływy na południowym wschodzie USA. Rozmowy zeszły na temat władzy, korupcji, przekrętów i tego, że kto ma pieniądze ten rządzi nawet w takich Stanach Zjednoczonych.

Książka dobra, chociaż nie najlepsza Grishama. Lektura, która szczerze polecamy.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 10 października br. o godz. 16:30. Dyskutować będziemy na temat książki P. Meyer pt. „Syn”.

Moderator: Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM