obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Uczestnicy spotkania dyskutują na temat omawianej książki.

5 marca 2019 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie. Tym razem członkowie klubu dyskutowali o trudnych problemach bohaterów książki Diane Chamberlain „Skradzione małżeństwo”. Książka wywarła duże wrażenie na uczestnikach spotkania i wywołała żywą dyskusję. Zgodnie stwierdzono, że powieść czyta się z lekkością i dużym zainteresowaniem, wciągają perypetie bohaterów skrywających sekrety i tajemnice.

„Skradzione małżeństwo” to powieść wielowątkowa, zaskakująca i trzymająca w napięciu aż do końcowych stron. Autorka opowiada o skomplikowanych relacjach w rodzinie, miłości, przeżywaniu żałoby, o błędach, trudnych decyzjach, dręczących wyrzutach sumienia, a przede wszystkim o kłamstwach i sekretach z różnych przyczyn.

Jest rok 1944. Młoda Tess DeMello niespodziewanie zrywa zaręczyny z ukochanym mężczyzną i wyprowadza się z Baltimore do Hickory. Tam wychodzi za Henry’ego – mężczyznę, którego widziała tylko jeden raz w życiu. Nowe otoczenie – teściowa, szwagierka, przyjaciele domu – nie odnoszą się przyjaźnie do obcej, która pojawiła się nieoczekiwanie i sprzątnęła jedną z najlepszych partii w mieście, bogatego właściciela fabryki mebli. Po cichym i skromnym cywilnym ślubie małżeńskie życie młodej pary w zasadzie nie istnieje. Tess szybko zaczyna rozumieć, że wpadła w pułapkę bez wyjścia, tym bardziej że odchodząc, spaliła za sobą wszystkie mosty, a jej matka niedawno zmarła. W gęstniejącej atmosferze niechęci i sekretów życie wkrótce staje się nie do zniesienia.

Świetna lektura. Odciąga od codzienności życia, książka jak książka, ale tematyka wciąż aktualna.

Według czytelników Chamberlain bardzo realistycznie przedstawiła historię małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, w rejonie którego wybuchła epidemia polio, pomimo, iż historia głównych bohaterów to fikcja bardzo naciągana i cukierkowa. Klubowicze zwrócili uwagę na mentalność ludzką w latach 40-tych XX wieku oraz na to, jak jeden mały epizod przewraca życie do góry nogami.

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób. Kolejne zaplanowano na 9 kwietnia 2019 roku o godz. 16:30. Rozmawiać będziemy o książce Isabelle Broom „Moja Magiczna Praga”.

Moderator Renata Grabowska.

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM