obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 czytelniczki i bibliotekarka w czasie spotkania DKK, wszyscy siedzą przy stołach, dwie osoby mają w rękach ksiażkę

24 lutego w piątkowe przedpołudnie odbyła się w siedmioosobowym składzie dyskusja miłośników słowa pisanego na temat Anny Kańtoch i jej opowiadań zawartych w książce pt. ”Zabawki diabła”

„Zabawki diabła” to kontynuacja losów Domenica Jordana z „Diabła na wieży”.
Główny bohater to ciekawski i tajemniczy lekarz, który zamiast leczyć ludzi rozwiązuje zagadki kryminalne .

Książka składa się z sześciu opowiadań. Razem z bohaterami odkrywamy tajemnicze miejsca i zaskakujące rozwiązania. Ogromną rolę odgrywają sny, księżyc oraz kruki. Nawet się nie domyślamy że, sprawcami zbrodni mogą być duchy. Każde opowiadanie ma swój urok. Autorka to wytrawny psycholog. Misternie buduje postacie i umiejętnie gra na emocjach czytelnika.
„Zabawki diabła” to połączenie fantasy i powieści detektywistycznej. Książka przeznaczona dla czytelnika, który lubi atmosferę grozy i mroczny XIX wiek. Polecamy!

Następne spotkanie odbędzie się 16 marca 2012 r. i omawiana będzie książka amerykańskiej pisarki Ann Brashares “Trzy wierzby – opowieść o przyjaźni”
Proponowane książki do dyskusji:

• ”Zła dziewczyna” – Beata Ostrowicka
  • ”Apetyt na kwaśne winogrona” – Matuszkiewicz Irena