obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 osoby, 3 uczestniczki i prowadząca spotkanie siedzą przy stole i pokazują do obiektywu aparatu książki z przyczepionymi żółtymi serduszkami

30 września w Filii nr 1 odbyło się 22 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.

W czteroosobowym gronie dziewczyny podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki „Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi” francuskiego pisarza fantazy – H. Loevenbrucka.

Akcja powieści rozgrywa się w Gaelii- królestwie nad ,którym czuwa Mojra -przeznaczenie. Główna bohaterka powieści Alea- sierota wychowana na ulicy – znajduje pierścień, który ma ogromną moc. Wyrusza na wyprawę w towarzystwie druida , krasnala, barda i wilka. Równolegle rozgrywa się historia Imali – wilczycy odrzuconej przez własne stado.

Tytuł książki intrygujący i okładka ciekawa – zapowiadała się fascynująca historia. Nie wszystkie czytelniczki dały radę przeczytać. Alea nie wzbudza sympatii, nazwy trudne do wypowiedzenia, brak magii – czegoś niezwykłego,postacie mało barwne.

Biała wilczyca i tajemnicza dziewczynka nie zachwyciły – raczej rozczarowały.

Następne spotkanie odbędzie się 21 października 2011 r. i omawiana będzie książka „Ostatnia Piosenka” Nicholas Sparks

Proponowane przez klubowiczki książki do dyskusji to :

• ”Agrafka „– I. Sowa”
  • “Laila Winter i Królestwo Pięciu Słońc” – B.G. Rivero