obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Dwie nastolatki w trakcie czytania ksiażek.

Omawiana książka „Sekretny język kwiatów” Vanessa Diffenaugh Sierota Victoria Jones, to główna bohaterka ujmującej powieści “Sekretny język kwiatów” Vanessy Diffenbaugh. Jej historia, to uczucia opowiedziane za pomocą mowy kwiatów, ich tajemniczym językiem . Wielu kwiatom, roślinom, zostały przyporządkowane uczucia radość i miłość oraz prośby np. przebaczenie,

Victoria nie budzi może wśród dyskutującej młodzieży na spotkaniu wiele sympatii intryguje jednak i ciekawi, co jest przyczyną tego, dlaczego tak bardzo nie lubi ona ludzi, nie chce się z nimi zaprzyjaźniać i nie znosi świata. Poznajemy jej życie współczesne po opuszczeniu domów opieki,ale również cofamy się w przeszłość i stopniowo, stopniowo dowiadujemy się, co działo się w jej życiu i dlaczego jest ona tak doświadczona przez życie z czego wynika jej zgorzknienie i zamknięcie się na ludzi. Swoje uczucia wyraża właśnie za pomocą kwiatów i ich ukrytych znaczeń.

Okazuje się bowiem, że pomysły na bukiety, które serwuje klientom kwiaciarni Victoria są jak najbardziej trafione, przynoszą ludziom coś więcej niż radość z ładnego otrzymanego bukietu. Mimo, że nie znają tajemniczego wiktoriańskiego przecież języka kwiatów, jakby podświadomie czuli to, co jest przekazywane za pomocą tych bukietów, kompozycji. Victoria staje się poniekąd jakby Amelią ze słynnego filmu, pomagając ludziom w rozwiązywaniu ich problemów, rozwiązaniu zapiekłych starych sporów czy odkryciu wielkich miłości.

Przez cały czas głównej bohaterce kibicuje Hubert w tym, aby i jej życie uległo jakiejś pozytywnej zmianie. Ta młoda osoba, której nikt nie nauczył jak kochać, której nikt nie dał szansy na miłość. To w rezultacie optymistyczna książka, bo niesie ze sobą pozytywne rozwiązanie i mimo, że niełatwo będzie jej to osiągnąć i Victoria w końcu osiągnie nagrodę. Spotka się z miłością, która początkowo ją przerazi, ale na szczęście da sobie ponowną szansę. Z tym, że będzie się musiała wiele jeszcze nauczyć. Na szczęście z życzliwymi jej , kochającymi ją osobami.

Kolejne spotkanie ustalono na 21 lipca

Moderator Stanisława Ciesielska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM