obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
grupa dzieci i bibliotekarka na wspólnym zdjęciu, wszyscy się uśmiechają

Osoby, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. W ciągu ostatnich lat takie Kluby powstały w całej Polsce. Również w trzech siedzibach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin prowadzone są kluby dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W listopadzie dołączyła do nich Filia w Mamliczu, gdzie powstał DKK dla dzieci. Działa on przy wsparciu koordynatora pani Lucyny Partyki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

14 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie inauguracyjne. Wzięło w nim udział osiem osób, siedmiu uczniów VI klasy Szkoły Podstawowej Mamlicz oraz prowadząca Edyta Dypolt. Młodzi czytelnicy przy słodkim poczęstunku opowiadali jaką literaturę lubią najbardziej. W kręgu ich zainteresowania znajdowały się powieści przygodowe, obyczajowe, a także realistyczno-fantastyczne. Ustalono, że w najbliższym czasie omawiane będą książki pisarki L. Bergen „Zośka Milionerka”, „Zośka Złośliwa” oraz książki autorstwa B. Ciwoniuk „Ten gruby”, „Uciec jak najbliżej”. Chętnie przeczytają również „Kod Królów” P. Baccalario, „Takeshi. Cień śmierci” M.L. Kossakowskiej oraz „Księga cmentarna” N. Gaiman. Spotkania w miłej atmosferze odbywać się będą raz w miesiącu.

Moderator: Edyta Dypolt

G-QNHR3RG2EM