obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników spotkania, dzieci stoją w 3 rzędach, niektóre z nich trzymają książki wychowawczyni klasy i bibliotekarka stoją z tyłu za całą grupą, bibliotekarka trzyma uniesiony plakat z napisem "Godzinami o książkach".

W listopadzie do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zawitali „Zbawcy książek”. Klasa III A razem z Tosią i Kasią – bohaterkami wymyślonymi przez pisarkę Agnieszkę Stelmaszyk, odkryła, kto w szkolnej bibliotece niszczy książki i jak uratować cenny księgozbiór? Dziewięciolatki z Zespołu Szkół w Barcinie wspierani przez wychowawcę Elżbietę Wojtkowiak i bibliotekarkę Joannę Kujawę-Drozdowską przeprowadzili literackie śledztwo.

Poznawszy głównych bohaterów oraz niezwykłego „trolla” Jacusia, zilustrowanego w przezabawny sposób, w niebieskiej bluzie z zielonym kosmitą, z wielkim nosem i w zielonych tenisówkach, mali czytelnicy odkryli, że działając wspólnie można rozwiązać każdy kłopot. Dowiedzieli się, w jaki sposób Tośka, Kasia, Marcin oraz Tomek pomogli „trollowi” Jacusiowi i poskromili jego apetyt na książki ze szkolnej biblioteki.

Książka „Zbawcy książek” z serii „Już czytam” przeznaczona jest dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Bydgoska autorka i podróżniczka podpowiada najmłodszym, że każdego dnia czeka na nich wiele przygód, niespodzianek i tajemnic. takich jak historia trolla w szkolnej bibliotece.

Ponadto jak zawsze w barcińskiej bibliotece, oprócz dyskusji był śmiech, ale i pisanie krótkiego opowiadania oraz wspólna fotografia. Dzieci należące do dyskusyjnego klubu, otrzymały zadanie na najbliższy tydzień, czyli wymyślenie dalszych losów bohaterów napisanego na spotkaniu opowiadania. Spośród dostarczonych do biblioteki historii, panie pracujące w Oddziale wybiorą najfajniejszą.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano w połowie grudnia 2019 roku, omawiana będzie książka „niespodzianka”.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM