obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników spotkania, dzieci częściowo kucają częściowo stoją, część z nich trzyma w rękach książki, dwie inen dziewczynki trzymają plakat DKK

W środowe przedpołudnie, 29 maja 2019 roku, w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Oddziale dla dzieci i
młodzieży w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie dzieci z klasy II A Zespołu Szkół w Barcinie z ciocią Jadzią, czyli godzina poświęcona książce „Ciocia Jadzia na wsi” pisarki Elizy Piotrowskiej.

Bibliotekarka, wychowawczyni i grupa drugoklasistów przerobiła wspólnie
fragmenty książeczki, poznając tytułową bohaterkę, jej małych gości – Maję, Gabrysię i Jagodę oraz zwierzęta zamieszkujące wiejskie gospodarstwo. Niesamowite wakacje na wsi u cioci, która niczego nie zabrania i wujka, stały się źródłem niewiarygodnych przygód i
niezapomnianych wspomnień.

Świnia Mortadela, pies Dracula, koza Fetorka, kura Lolita i kogut Pavarotti, kot Sokrates oraz koń Pegaz rozbawiły dzieci oraz nauczyły szacunku dla zwierząt. Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, tłumaczką języka włoskiego i krytykiem sztuki. Studiowała w Poznaniu, pracowała w muzeum, mieszkała we Włoszech, a teraz w Brazylii. Napisała całą serię książeczek o cioci Jadzi. Uczestnicy DKK zafascynowani postacią cioci Jadzi, wyrazili chęć przeczytania innych części serii o przygodach cioci Jadzi.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano w połowie czerwca 2019 roku, omawiana będzie książka Renaty Piątkowskiej „Oko w oko ze zwierzakiem”.

Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM