obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
6 czytelniczek i prowadząca na grupowym zdjęciu , dwie czytelniczki trzymają plakat, z przodu stoi tablica informacyjna z logotypami i okładką książki.

Sobotnie spotkanie DKK w Oddziale dla dzieci obfitowało w żywą dyskusję nad książkami Dariusza Rekosza ,które podgrzane było poprzedzonym spotkaniem z autorem w primaaprilisowy piątek.Do DKK przyjęta została Aneta, kolejna członkini.

„Tajemnica Starej Dzwonnicy”: świetna akcja ,świetny język a przygody ? bez internetu bez kablówki i bez telefonów komórkowych bo .. u babci. Ola też tak myślała jakie mogą się zdarzyć przygody? i to z koleżanką z klasy ,wiecznym głodomorem.? A jednak !!!! Dopóki bohaterowie książki Magda i Radek nie znaleźli podejrzanej gotówki, którą postanowili odnieść na policję. I wtedy ? i wtedy normalnie się czułam jak bym tam z nimi była relacjonuje Migdalina i rodzi się zamiłowanie do czytania. Fajni i sympatyczni bohaterowie ,język zrozumiały polski ,a nawet żargon młodzieżowy ,historia trzyma w napięciu cały czas. Polecam czytajcie.

Lepsza akcja : pościgi samochodowe ,policyjny helikopter ,bomba i skradziony starodruk o ten którego kopie widziałyśmy na spotkaniu wczoraj jest w lepsza licytowały się dziewczyny. Kaśka zuch dziewczyna „złodziejka książki” ,która nie wiadomo gdzie by trafiła. Czytałam ją jednym tchem polecam naprawdę nawet można obiad przypalić tak trudno się ode niej oderwać – stwierdza Stenka

Maniuta natomiast twierdzi że :….To jeszcze nic w porównaniu do „ Mors,Pinky i zagadka Ludolfiny”. Tam się dopiero dzieje…Super przygody Leszka i Ali … Młodzi detektywi podejmują się szaleńczego wyzwania – zanim ktoś poinformuje o wszystkim dorosłych i policję, muszą wykryć sprawcę. Czy im się uda? Przeczytajcie !. już widzę jak by u nas w gimnazjum była taka akcja z telefonami komórkowymi których nie wolno właściwie używać

….. Więcej takich książek ja to jestem już fanką książek i pana Rekosza od wczoraj skwitowała Migdalina , ja też dodała Dorotea, i ja odstawać nie będę dodała Maniuta. No to załóżcie sobie Fan Club J 23 Dariusza Rekosza dodała Stenka

No i wszystko się potoczyło spontanicznie i szybko jak w/w powieściach Pana Dariusza. Pomysł przerodził się w twórcze działania wykonanie dla Pana Darka pracy plastyczno-poetyckiej. Napisanie e-maila czy się zgodzi ?

Już dziś wiadomo że pomysł założycielek Fan Klubu Dariusz Rekosza zyskał aprobatę autora i Dyrektora Biblioteki w Barcinie.

Pomysł na Fan Klub i jego koncepcja została wstępnie omówiona na DKK natomiast dalszy plan działania zostanie nakreślony w czasie „świętowania” urodzin autora tj. 11 kwietnia.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 7 maja na którym dyskusja będzie się toczyła na temat książki Stephenie Meyer, Meg Cabot „ Bale maturalne z piekła”

Moderator Stanisława Ciesielska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM