obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Czytelnia czynna 24h na dobę, bez konieczności wychodzenia z domu.

Dokładne instrukcje znajdują się na stronie IBUK Libra pod linkiem dostępnym tutaj.

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego poszerza swoją ofertę, otwierając się na nowe technologie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników. Biblioteka podejmuje współpracę z portalem Legimi. Książka w formie cyfrowej na tablecie, smartfonie lub czytniku dostępna będzie już od 2 maja 2016 r. W liczącym kilkanaście tysięcy tytułów katalogu czytelnicy biblioteki znajdą zbiór rozmaitych, także najnowszych pozycji literatury pięknej.

Aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy:

  1. Założyć kartę biblioteczną.
  2. Odwiedzić jedną z naszych placówek bibliotecznych i pobrać kod dostępu – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. J. Wojciechowskiego – WP 4a, Barcin; Filia nr 1 – Kościelna 15, Barcin; Filia Mamlicz – Szkoła Podstawowa w Mamliczu; Filia Piechcin – ul. 11 Listopada 1c.
  3. Wejść na stronę www.legimi.pl/WIMBP_B
  4. Wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
    zrzut ekranu pokazujący miejsce wpisania kodu do legimi pozyskanego w bibliotece
  5. Założyć darmowe konto
  6. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
  7. Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą!
  8. Warto zapamiętać, że kodu po zalogowaniu się na to samo konto mogą korzystać 2 osoby ( 2 urządzenia)  dlatego podziel się kodem z rodziną 😉 .

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować  na adres: suport@legimi.com

 

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM