obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników spotkania, dorośli i dzieci stoją w trzech rzędach, wszyscy się uśmiechają, dzieci widoczne w pierwszym rzędzie kucają lub klęczą, dwójka trzyma w rekach ksiażki.

13 maja br. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek z Renatą Piątkowską, jedną z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielkami: panią Klaudią Budzewicz oraz panią Moniką Jankowską.

Podczas spotkania pisarka opowiadała dzieciom o zwyczajach i przysłowiach. Drugoklasiści dowiedzieli się, skąd się wzięła tradycja malowania wielkanocnych jaj, prima-aprilis, lanie wosku w andrzejki, w jakim celu topimy w rzece marzannę i jak dawniej wyglądało polewanie wodą w śmigus-dyngus. Było też wiele o przysłowiach, skąd się wzięły i co z nich przetrwało do dziś.

Warto podkreślić, iż w trakcie spotkania lektorka, Malwina Kożurno,
w niezwykle profesjonalny i barwny sposób przeczytała dzieciom fragment jednego opowiadania z książki pt. „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”.

Po spotkaniu można było kupić książki z dedykacją i autografem autorki. Na uwagę zasługuje fakt, iż w piechcińskiej bibliotece dzieci mogą wypożyczyć książki autorstwa Renaty Piątkowskiej, m.in.: „Mądra głowa zna przysłowia”, „Wieloryb”, „Twardy orzech do zgryzienia”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Opowiadania dla przedszkolaków”, „A może będzie właśnie tak”. Serdecznie zapraszamy.

G-QNHR3RG2EM