obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Na zdjęciu widać logotypy partnerów projektu DKK, omawianą książkę oraz filiżankę z herbatą.

9.04.2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Było to smutne spotkanie spowodowane śmiercią Pani Jadwigi Stróżykiewicz – członkini naszego klubu, miłośniczki książek, poetki, działaczki kulturalnej i wielkiej przyjaciółki barcińskiej biblioteki. Większa część spotkania upłynęła na wspomnieniach tej sympatycznej, dobrej i życzliwej Koleżanki.

Natomiast lektura, z którą próbowaliśmy się zmierzyć okazała się fajna, lekka i warta uwagi. Isabelle Broom serwuje opowieść o losach trzech w zasadzie par, które w tym samym czasie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, znajdują się w Pradze. Ollie, nauczyciel zbierający materiał do lekcji, któremu towarzyszy przyjaciółka Megan, szukająca inspiracji przed wystawą fotograficzną. 50-letnia Hope, znudzona szarością życia i próbująca na nowo ułożyć sobie życie u boku Charliego. Żyjąca wspomnieniami Sophie, która samotnie wyczekuje przyjazdu Robina. To właśnie wędrówka bohaterów po nastrojowych, tajemniczych zakamarkach czeskiej stolicy, szczegółowo opisanych przez autorkę, okazuje się fascynującą podróżą. Czytelnik czytając poznaje Złotą uliczkę na Hradczanach, Most Karola – cud średniowiecznej techniki, pomnik Jana Nepomucena, którego dotknięcie przynosi szczęście, Malą Stranę z zabytkami reprezentującymi rozmaite style architektoniczne na jednym z brzegów Wełtawy,

Niemowlaki bez twarzy wspinające się na wieżę telewizyjną w Żiżkovie. Rozbudowany i dopracowany obraz Pragi jest niewątpliwym atutem książki. Powieść ma swoje lepsze i gorsze momenty. Broom pomału rozwija akcję, czytelnik doczytując książkę do końca dopiero stwierdza, że jest to powieść, którą opłaca się przeczytać. Książka o przyjaźni, poszukiwaniu miłości, o walce z samotnością po odejściu bliskiej osoby.

W spotkaniu uczestniczyło 9 osób. Kolejne zaplanowano na 7 maja br. o godz. 16:30. Rozmawiać będziemy o książce Michelle Gable „Do zobaczenia w Paryżu”.

Moderator: Renata Grabowska

G-QNHR3RG2EM