obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 dziewczyny i jedna bibliotekarka siedzą wokół stołu i rozmawiają o przeczytanej książce

20 mają 2011 roku dziewczyny z Dyskusyjnego Klubu Książki ( 6 uczestniczek) spotkały się w bibliotece na Starówce ,aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Gayle’a Formana – „Jeśli zostanę „.

Opinia klubowiczów o książce:
“Jeśli zostanę” to poruszająca opowieść o młodej dziewczynie, która znalazła się w sytuacji podjęcia bardzo ważnej decyzji- żyć po stracie najbliższych, czy odejść do pozaziemskiego świata razem z nimi. Co wybrać? To pytanie przewija się przez całą powieść.

Nastoletnia Mia jest szczęśliwa, ma kochającą rodzinę i chłopaka, jej kariera wiolonczelistki nabiera tempa. Jednak dochodzi do wypadku samochodowego, w którym giną jej rodzicie i młodszy brat. Dziewczyna jest w śpiączce. Ciekawy pomysł umieszczenia Mii w roli narratora pozwala czytelnikowi poznać życie nastolatki, jej wahania dotyczące życia i śmierci. Autorka w dosyć lekki sposób opisuje wszystkie zdarzenia, ale nie umniejsza ich wagi. Przez to czytelnik wciąga się w czytanie książki, moment wypadku doskonale wpleciony w ciąg akcji pobudza do jeszcze większego zainteresowania. Większość wydarzeń jest przywołana na zasadzie retrospekcji przez główną bohaterkę. Dzięki temu czytelnik coraz bardziej poznaje życie bohatera, zna argumenty, które przemawiają za tym by żyć i za tym by umrzeć.

W ostatecznym rozrachunku zwycięża miłość, która motywuje Mię do pozostania. Jednak czy każdy na jej miejscu postąpiłby tak samo?
Książka z pewnością godna polecenia.

Następne spotkanie odbędzie się17 czerwca 2011 r. i omawiana będzie książka Anny Łaciny – „Czynnik miłości”

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM