obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Książka Ewy Barańskiej pt. "Kamila". Na okładce widać postać dziewczyny z długimi włosami siedzącej na podłodze, jedno kolano ma pod brodą druga noga jest zgięta w kolanie ułożona na podłodze

25 maja w pięcioosobowym składzie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży przy Filinr1 miłośniczki słowa pisanego dyskutowały – już po raz trzydziesty o książce Ewy Barańskiej pt. ”Kamila”.

Powieść „Kamila” – Ewy Barańskiej zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa TELBIT.

Bohaterka książki to nastolatka Diana – uczennica renomowanego liceum, która zastanawia się dlaczego siedemnastoletnia Kamila Rutka – koleżanka z klasy – popełniła samobójstwo. Dlaczego łatwiej dostrzec wystrzałowy ciuch niż sińce i rozpacz koleżanki .Jak to jest ,że lekceważymy nastroje i zachowania osób wokół nas.

Wszyscy znamy bajkę o Kopciuszku. W tej książce też był Kopciuszek – Kamila, był bal – sylwester, dobre wróżki – koleżanki i książę -Robert . Dlaczego nie było happy endu? Czy w dzisiejszych czasach nie umiemy widzieć „Sercem” ?

Książkę szybko się czyta Prostym językiem ukazane są sprawy trudne(ucieczka, kradzież, samobójstwo). Historia, która może przydarzyć się każdemu – zmusza do przemyśleń nastolatków jak i ich rodziców. Każdy powinien ją przeczytać, aby nie popełnić grzechu zaniechania, czyli reakcji na cudze cierpienie.

Następne spotkanie odbędzie się15 czerwca 2012 r. i omawiana będzie książka -„Takie zwykłe wakacje” – Elżbiety Borek

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM