obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
5 osób siedzących przy stole w czase rozmowy

We wtorek, 30 maja 2017 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem omawiałyśmy książkę pt. „Kot kameleon” Joanny Wachowiak.

Główna bohaterka opowieści, Natalka, przyjeżdża na kilka dni do babci Anieli na wieś. Na początku jest znudzona wizytą, bo przecież co można robić na wsi, bez telewizji, komputera, i koleżanek? Jednak dziewczynka przekonała się, że bardzo wiele ciekawych rzeczy, m.in. przymierzać niespotykane kapelusze babci, bawić się szkiełkami witrażowej lampy na strychu przez które świat wygląda zupełnie inaczej. Można również jeździć bryczką, chodzić do stadniny koni, a nawet spotkać magika. Bardzo ciekawa książka. Dziewczynki były zachwycone.

Jak zwykle uczestniczki DKK rozwiązywały szyfry i krzyżówkę, tym razem opracowane przez Martynę Smyk, a także bawiły się w kolory. Przygotowane materiały dydaktyczne dotyczyły problematyki omawianej powieści.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbędzie się 20 czerwca 2017 r. A dyskutować będziemy na temat książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt. „Tajemnica pożarów”.

Moderator: Dorota Witkowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM