obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
7 kobiet siedzi po dwóch stronach rzędu stołów, rozmawiają między sobą, na stole stoją filiżanki i termosy z kawą i herbatą, talerzyki z ciastkami i egzemplarze omawianej książki

Członkowie DKK dla dorosłych działającego przy BPMiG w Barcinie spotkali się 26 czerwca 2024 roku, aby porozmawiać o książce „Królewska buntowniczka” Georgie Blalock.

Wybrana lektura to powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor. Bajeczna, nasączona aromatem królewskiego życia. Nie jest to prawdziwa historia, jednak Georgie Blalock perfekcyjnie przedstawiła głód życia i potrzebę bycia kochaną, siostry królowej Elżbiety II.

Z kart książki czytelnik poznaje jedną z najbardziej niepokornych postaci brytyjskiej rodziny królewskiej z perspektywy wymyślonej damy dworu. Widzi w niej niegrzeczną, wyniosłą, nie stroniącą od nocnych klubów i używek, żadną sławy, a przy tym zmysłową, z poczuciem stylu, subtelną i wrażliwą kobietę. Owa dama dworu to Vera, kobieta, której narzeczony zginął w czasie wojny, a w środowisku postrzegana jako stara panna. Dla przyjaźni z księżniczką rezygnuje z kariery pisarskiej oraz miłości swojego życia.

Spotkaniu towarzyszyła owocna dyskusja. Mówiono o samotności, uczuciach, pragnieniach obu bohaterek, ale i stosunkach rodzinnych oraz etykiecie panujących w dynastii królewskiej.

Klubowiczom książka się podobała, jest bardzo oryginalną powieścią. Przybliża dworskie życie i jest przykładem, że tytuły, pieniądze nie koniecznie są wyznacznikiem szczęścia.

Następne spotkanie zaplanowano na 19 września 2024 roku o godzinie 16:00. Tematem rozmów będzie powieść Gill Paul „Rywalki”.

Moderator: Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM