obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
7 dzieci siedzi razem z prowadząca spotkanie bibliotekarką siedzą przy stołach, 2 chłopców i prowadząca mają przed sobą otwarte ksiażki.

Na spotkaniu DKK w Oddziału dla dzieci w czwartek 5.01.2012 wszyscy dyskutanci stwierdzili zgodnie, że książka Łukasza Wierzbickiego „Wyprawa Niesłychana Benedykta i Jana” jest interesującą lekturą o historycznej fabule dla najmłodszych. Zainspirowani treścią wracali wielokrotnie do jej fragmentów na spotkaniu. Najciekawszy był rozdział „Witajcie w Syra Ordzie” i „Odczytajcie”, w których autor zawarł misję bohaterów czyli dostarczenie listu do władcy Mongołów od Papieża Innocentego IV.

Treść listu, to prośba papieża o pokój dla wszystkich narodów i apel o zaprzestanie napadów przez Imperium Mongolskie. Opowiadanie o podróży zakonnika Jana z Grabowej Doliny z Włoch i Benedykta Polaka, do krainy władcy Imperium Mongolskiego, oparte na faktach przeniosło młodych czytelników w odległy czas poza Europę. Kacper stwierdził, że czytając tę książkę, ma się wrażenie jak by uczestniczyło się w tej podróży. Zabawne i wzruszające historie o wyprawie zawarte w treści, potwierdziły przekonanie Roberta Szyjanowskiego, że książka to prawdziwy „wehikuł czasu”. Piotrkowi imponowała ta przygoda i chciałby kiedyś przeżyć podobną. Nawet dziewczynki zachwycały się niesamowitymi perypetiami bohaterów książki. Kolejne spotkanie DKK ustalono na 3 lutego, na którym omawiana będzie książka Agnieszki Tyszka „Świat się roi od Marianów”

Moderator Stanisława Ciesielska

G-QNHR3RG2EM