obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Książki pt. "220 linii" i "13 poprzeczna" ułożone na stole,

Na 21 spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży 26 września nastolatki ze Starego Miasta rozmawiały o problemach swoich koleżanek i kolegów z książek Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk .W każdym młodym człowieku jest dobro. Potrzeba czasu i przypadku czy może trochę magii aby okazać to drugiej osobie. Świat jest taki ,jaki my go tworzymy. Wiara w sukces i marzenia czyni cuda.

Autor i tytuł omawianej książki : Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk – „220 linii” oraz „13. Poprzeczna”

Opinia klubowiczów o książce: „220 linii”

„220 linii” to druga opowieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk o rodzinie Wierzbickich. Tym razem jesteśmy świadkami dorastania młodszego syna Mikołaja. Dwunastolatek rozpoczyna naukę w gimnazjum i bez kontroli rodziców samodzielnie jeździ autobusami po Warszawie. Odkrywa ,że świat jest inny niż widziany do tej pory zza szyb samochodu. Wycieczki sprawiają mu frajdę. Każda linia autobusowa to wyzwanie i przygoda. Poznaje Kajtka i Makarego .Czy przyjaźń przetrwa? Co jest w życiu ważne? Czy da się żyć bez muzyki? Przekraczanie granic przez nastolatków i młodzieżowy język to atuty , które powinny przyciągnąć męską część czytelników do książki.

„13. Poprzeczna”

W powieści poznajemy trzy nastolatki, które chodzą do tej samej klasy. Każda jest inna. Agata ubiera się na czarno, Klaudia – wulgarna i nie lubi się uczyć oraz cicha i spokojna Zosia. Różne charaktery ,inne modele wychowania i codzienność życia , które odbiega od marzeń .Czy one mogą się polubić? Autorka , która zna problemy oraz psychikę młodzieży uważa ,że tak. Co tak bardzo ważnego wydarzyło się, że zostają przyjaciółkami i zmienia ich życie`?

Książka na pewno spodoba się młodym czytelniczkom ponieważ ukazuje świat widziany przez nastolatków. Ta historia mogła się wydarzyć w każdym gimnazjum ponieważ jest rzeczywista ,nie przesadza ,nie koloryzuje

Następne spotkanie odbędzie się 30 wrzesień 2011 r. i omawiana będzie książka „Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi” – H. Loevenbruck

Proponowane książki do dyskusji:

  • ” Agrafka „– I. Sowa
  • ” Laila Winter i Królestwo Pięciu Słońc” – B.G. Rivero
  • .„Sekretny język kwiatów „– Vanessa Diffenbaugh

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM