obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupa osób stojąca przed budynkiem do którego prowadzą betonowe schody z kolumnami po bokach

Tym razem w ramach DKK 5 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się w Sielcu w Dworze Marzeń, którego właścicielką jest pani Katarzyna Rodziewicz.
To zespół dworsko-parkowy z XIX wieku, który był własnością rodziny Urungów, a ostatni właściciel – admirał Józef Urung to twórca Marynarki Wojennej w Polsce międzywojennej i obrońca Helu podczas kampanii wrześniowej 1939 r. Dwór otoczony jest przez 12 ha park krajobrazowy, w którym rosną 250-letnie pomniki przyrody – lipy, klony i platany.

W dworze powstała Izba Admiralska, w której można zobaczyć pamiątki po wiceadmirale. Jesteśmy pod wrażeniem pani Katarzyny Rodziewicz, która barwnie piękną polszczyzną opowiadała o historii dworu.

Następnie przy kawie i słodkim poczęstunku dyskutowaliśmy o książce pt. „Diabelski owoc” – debiut literacki Toma Hillendranda określany jako kulinarny kryminał. Historia zaczyna się od morderstwa. Ofiarą jest krytyk kulinarny, a podejrzanym właściciel restauracji. Akcja rozwija się bardzo szybko. Umiera kolejna osoba. Wszystko to ma związek z owocem o niesamowitych właściwościach. Książkę czyta się dobrze, ale tego typu kryminał nie zachwycił nas.

Moderator: Mariola Zelek

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM