obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
5 dziewczynek siedzi przy stole, jedzą ciastka, piją herbatę, rozmawiają oprzeczytanej książce.

W piątek 27 stycznia 2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „Mały Książę. Tajemnica starego pilota”.

Opowieść o Małym Księciu na podstawie książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego i filmu zrealizowanego przez Marka Osborne’a bardzo się podobała uczestniczkom klubu. Można stwierdzić, że jest to historia przyjaźni między dziewczynką a pilotem. W nawiązaniu do fabuły omawianej pozycji klubowiczki rozmawiały na temat przyjaźni. Przyznały, iż jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą się zdarzyć człowiekowi, jest spotkanie prawdziwego przyjaciela lub przyjaciółki. Kogoś, kto zaakceptuje, wesprze, wysłucha i z kim można szczerze porozmawiać.

Tym razem uczestniczki DKK rozwiązywały krzyżówkę oraz rebusy opracowane przez Martynę Smyk i Julię Buczkowską. Przygotowane materiały dydaktyczne dotyczyły problematyki omawianej książki. Dziewczynki ilustrowały również opowieść o Małym Księciu.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w trakcie spotkania kierownik Filii Bibliotecznej w Piechcinie, pani Mariola Zelek, wręczyła nagrodę Młodemu Czytelnikowi Roku 2016, Oldze Smyk.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się we wtorek 28 lutego 2017 r. Tym razem będziemy dyskutować na temat książki Elizy Piotrowskiej pt. „Ciocia Jadzia. Szkoła”.

Moderator Dorota Witkowska

G-QNHR3RG2EM