obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Na zdjęciu znajduje się omawiana książka leżąca na stole.

We wtorkowe popołudnie 18 czerwca 2019 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 9 osób. Bardzo ożywiona dyskusja dotyczyła Ireny Kwiatkowskiej – nietuzinkowej artystki polskiej sceny teatralnej, kabaretowej i filmowej.

Podczas spotkania, jak zawsze, panowała przyjazna atmosfera. Panie były otwarte. W kameralnym gronie przy kawie, zimnej wodzie i ciastku chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami po lekturze książki Marcina Wilka „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”.

Książka już na samym początku sprawia przyjemne wrażenie, ładnie wydana, bogato ilustrowana zdjęciami, okładka zachęca do czytania. Opinie były zróżnicowane. Dla jednych książka wspaniała, drugich nie zachwyciła, ponieważ spodziewali się czegoś innego więcej, zabrakło klubowiczom humoru, z jakiego znana jest Ireny Kwiatkowskiej. Książka nie jest radosna, jest taka typowo dziennikarska.

Autor wykorzystując dokumenty, pamiętniki artystki, listy, wspomnienia, wycinki prasowe oraz fotografie odtworzył pozasceniczny świat kultowej aktorki. Pokazał nam czytelnikom, jaka naprawdę była poza aktorskimi kreacjami Irena Kwiatkowska. Na podstawie książki poznajemy kobietę wyjątkową, wymagającą począwszy od siebie, perfekcyjną do bólu, punktualną, osobę pełną sprzeczności, przedkładającą pracę nad rodzinę, mniej ciepłą i wcale nie będącą komikiem.

Biografia fajnie napisana przystępnym językiem, warto się z nią zapoznać.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się już po wakacyjnej przerwie 30 sierpnia 2019 roku o godz. 16:3O. Omawiać będziemy książkę Kristin Hannah „Wielka samotność”.

Moderator Renata Grabowska.

G-QNHR3RG2EM