obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Uczestnicy spotkania rozmawiają przy kawie i ciastkach.

Do zobaczenia w Paryżu Michelle Gable była tematem dyskusji, która odbyła się dn. 7.05.2019 r. w ramach DKK dla dorosłych. Lekturę tak mało ciekawie się czytało, trzeba było robić przerwy, nie wciągała, przynajmniej na początku. Książka mało wnosi tego, co zostałoby w głowie. Złożone sytuacje, pogmatwane losy bohaterów powinny wzbudzić ciekawość, ale tutaj fabuła jakoś nie porywa. Zakończenie jakby przygotowane do kontynuacji.

Laurel – kobieta z ciężkim bagażem doświadczeń samotnie wychowuje córkę. Ma opory przed zdradzeniem Annie tożsamości jej ojca. Dziewczyna przedstawia matce swojego narzeczonego, który wyjeżdża na misje do Afganistanu. Kobieta niby zadowolona, ale daje się wyczuć jakąś niechęć do przyszłego zięcia. W gabinecie matki znajduje starą książkę. Tymczasem Laurel proponuje córce wspólny wyjazd do Anglii, gdzie ma do załatwienia rodzinne interesy. Annie widząc, że matka nie ma dla niej czasu oddaje się lekturze. Przypadkiem poznaje mężczyznę, który opowiada dziewczynie historię Gladys Spencer-Churchill. Annie łącząc fakty poznaje tajemnice swojej matki.

Klubowicze kreślili portrety głównych bohaterów, starając się zrozumieć ich takie a nie inne postępowanie. Rozmowa potoczyła się w kierunku komunikacji międzyludzkiej, kwestii opieki i zrozumienia nie tylko ludzi starszych, niepełnosprawnych ale przede wszystkim członków ich rodzin. Na kolejne spotkanie zapraszamy 4 czerwca br. o godz. 1630. Omawiać będziemy książkę Marcina Wilka Kwiatkowska. Żarty się skończyły.

Moderator Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM