obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Uczestniczki spotkania siedzą przy stole w rękach trzymają książki i zakładki z logo DKK

25 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Fili nr1 odbyło się tym razem w środę 28 grudnia.7 dziewczyn rozmawiało przy gorącej herbatce pomarańczowej i czekoladzie o debiutanckiej powieści Vanessy Diffenbaugh -.„Sekretny język kwiatów „

„Sekretny język kwiatów” to debiutancka powieść Vanessy Diffenbaugh, która pokazała, że świat można opowiedzieć nie tylko za pomocą słów. Książka przedstawia teraźniejsze życie Victorii oraz retrospekcje. Dziewczyna to wychowanka domu dziecka, która swoje dzieciństwo spędziła w kilkunastu rodzinach zastępczych. Jako dziecko była postrzegana jako aspołeczna, porywcza, małomówna i bezczelna.

Jej monotonne dzieciństwo zmienia się, gdy przebywa u kolejnej matki zastępczej – Elizabeth. Kobieta pokazuje jej inny świat – pełen dobroci, miłości. Uczy ją podstawowych rzeczy, ale również tajemniczego języka kwiatów, przez który dziewczyna komunikuje się z innymi ludźmi. Jednak sielankę przerywa pewien incydent z udziałem Victorii, którego bardzo żałuje.

Główna bohaterka wraca do domu dziecka. Gdy kończy osiemnaście lat zamieszkuje w parku wśród kwiatów, które posadziła. Wkrótce poznaje Renatę, która zatrudnia ją w swojej kwiaciarni i oferuje mieszkanie u swojej siostry Natalii. Victoria odkrywa niezwykły talent w tworzeniu bukietów, które za pośrednictwem mowy kwiatów zmieniają ludzkie losy.

Na jej drodze staje Grant, którego znała dużo wcześniej. Mężczyzna pomógł Victorii odkryć w niej nieznane wcześniej uczucia. Losy bohaterki po raz kolejny ulegają zmianie. Dziewczyna jest zagubiona i przestraszona. Co z tego wyniknie ? Dowiecie się czytając „Sekretny język kwiatów” !

Książka jest niecodzienna. Pokazuje niezwykłą mowę kwiatów, która zaciekawiła również nas, czytelniczki. Interesujące jest to, że na końcu książki znajduje się „Słownik kwiatów Victorii”, który bohaterka opracowywała przez część powieści. Dowiadujemy się, że tak często dawana osobom żółta róża niej przynosi dobrych wieści, tylko oznacza zdradę.

Gorąco polecamy tę książkę! Naprawdę warto ją przeczytać!

Michalina i Kinga

Następne spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2012 r. i omawiane będą książki Marty Fox – „Karolina XL Zakochana” i „Karolina XL”

Proponowane książki do dyskusji:

  • ”Zabawki Diabła”Kańtoch Anna
  • ”Apetyt na kwaśne winogrona” – Matuszkiewicz Irena

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM