obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
12 osób siedzących wzdłuż rzędu stołów, 6 po jednej stronie, 6 po drugiej, jedna osoba trzyma w rękach otwartą książkę i ją czyta inne rozmawiają między sobą lub patrzą na czytającą

4 września 2018 roku w czytelni głównej Biblioteki Publicznej w Barcinie odbyło się spotkanie członków DKK. W wyjątkowo licznym gronie żywo dyskutowano o książce „Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”.

Magdalena Małecka Wippich nagrywająca i koncertująca na całym świecie altowiolistka, menadżer artystyczny. Stara się łączyć muzykę z pasją literacką odkąd została wyróżniona w konkursie na opowiadanie.

Anna Seniuk lubiana przez widzów aktorka filmowa i teatralna, uwielbiana przez studentów pani profesor sztuk teatralnych. Dwie niezwykłe kobiety, dwie artystki, dwie generacje, dwa style życia a przede wszystkim matka i córka. Obie panie za sprawą książki „Nietypowa baba jestem” uchyliły drzwi i zaprosiły nas do swojego życia. Książka bardzo ciekawa, pisana barwnie i z humorem przedstawia kulisy życia prywatnego i kariery Anny Seniuk, opowiada o rodzinie, która korzeniami sięga tam, gdzie słońce wschodzi, o szkole, o Krakowie widzianym oczyma aktorki, o pierwszych rolach teatralnych i filmowych Anny Seniuk, o jej przyjaźniach, małżeństwie, macierzyństwie, sukcesach i smutkach, o aktorstwie i codzienności. Fascynujące wątki i wielkie emocje, unikalne zdjęcia z prywatnego archiwum wzbogacają książkę. Lektura wzbudziła duże zainteresowanie wśród członków DKK. Klubowicze pozytywnie wypowiadali się o samej bohaterce, Annie Seniuk, jako o naturalnej, ciepłej osobie, która nie idealizuje się. Aktorkę najczęściej znamy i oceniamy z filmu, dzięki książce mogliśmy poznać ją z innej strony.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 2 października br. o godzinie 16:30. Rozmawiać będziemy o książce Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Wszystko wina kota”.

Moderator Renata Grabowska

G-QNHR3RG2EM