obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników, dzieci trzymają przed sobą prace wykonane na zajęciach.

Październikowe spotkanie (17.10.2019r.) Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z udziałem uczennic i uczniów z Zespołu Szkół w Barcinie z klasy III A, której wychowawcą jest pani Elżbieta Wojtkowiak, poświęcone było genialnemu wynalazcy oraz ciekawskim siostrom.

W oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki publicznej rozmawiano o książce „Edison. O wielkim wynalazcy” pisarki Ewy Nowak i ilustratorki Agaty Kopff oraz komiksie „Sisters. Tom 3. To ona zaczęła!” scenarzysty Christophea Cazenovea i rysownika Williama Mauryego. Książka opowiada o skłonnościach Thomasa Edisona do eksperymentowania i sukcesach naukowca, chwaląc pomysłowość i zachęcając dzieci do pracowitości. Komiks o przygodach sióstr, starszej Wendy i młodszej Marine, traktuje o setkach zabawnych sytuacji i dziwnych pytaniach dręczących dwie nastolatki. Po lekturze i rozmowie o bohaterach bibliotecznego spotkania, dzieci dostały kolorowanki z postaciami Edisona i Sisters. Wynalazca nabrał barw już w bibliotece, a obrazki z Wendy i Marine dzieci zabrały do pokolorowania w domach.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano pod koniec listopada 2019 roku, omawiana będzie książka Agnieszki Stelmaszyk „ Zbawcy książek”.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM