obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej

Naszą przygodę z książką rozpoczęliśmy 4 listopada 2009r. Wtedy to w wypożyczalni dla dorosłych przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zawiązał się Dyskusyjny Klub Książki. Uczestniczyło w nim 12 pań. Obecnie grono klubowiczów liczy 18 osób.

Spotykamy się raz w miesiącu, przeważnie w pierwszą środę miesiąca o godz. 1700, aby w sympatycznej atmosferze podyskutować o przeczytanej książce. Wyboru książek do wspólnego omawiania dokonują członkowie Klubu. W ramach DKK organizowane są spotkania autorskie z przedstawicielami rodzimej literatury.

Wszystkie spotkania odbywają się w głównej siedzibie BPMiG w Barcinie przy ul. Lotników 13 i mają charakter otwarty. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy miłośnicy słowa pisanego, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak dużo i jak szybko czyta. Moderatorem Klubu jest bibliotekarka mgr Renata Grabowska.

Autor:Moderator Renata Grabowska

G-QNHR3RG2EM