obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŹKI – przy Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej M i G w Barcinie powstał jako pierwszy 6.02.2009r. wśród placówek bibliotecznych na terenie gminy.

Deklaracje przystąpienia do klubu i udział w pierwszym spotkaniu wzięło udział 10 osób. Spotkanie miało charakter organizacyjny na którym członkowie Klubu poznali się i omówione zostały zasady przynależności do Klubu. Zapoznano się z propozycjami książek, które będą stanowiły lekturę klubowiczów . Grono członków DKK przy Oddziale dla dzieci poszerzyło się do 15 osób .Są to dziewczyny z Gimnazjum oraz ze Szkół Średnich .Spotkania odbywają się raz w miesiącu w soboty o 11.00 tj. w czasie wolnym od nauki. Wybory czytanej literatury są różne, adekwatne do zainteresowań młodych czytelniczek.

Na każdym spotkaniu toczy się żywa i owocna dyskusja na temat przeczytanej książki oraz poruszane są problemy nurtujące młodzież. Analizowane są gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że o przeczytanych książkach rozmawiamy w swobodny, niczym nieskrępowany sposób. Udział w DKK to nie tylko aktywizacja intelektualna, ale także przyjemnie, a zarazem pożytecznie spędzony czas. Dobrodziejstwem płynącym z przynależności do Klubu, poza czytaniem wybranych przez uczestników książek, są również spotkania z ich autorami ,wspólne wyjścia na basen itp. Nieodłącznym elementem spotkań jest przyjazna i wesoła atmosfera dyskutującej młodzieży.

Autor:Moderator Ciesielska Stanisława

G-QNHR3RG2EM