obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 czytelniczki i bibliotekarka w czasie spotkania, siedzą wokół kwadratowego stołu, cześć z nich trzyma otwarte ksiażki.

W piątek 21 października w Filii nr 1 w Barcinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki omawiały powieść Nicholas Sparks „Ostatnia piosenka.

Opinie klubowiczów o książce :

Główna bohaterka Ronnie z młodszym bratem Jonach wbrew swojej woli przyjeżdża z Nowego Jorku do ojca na wakacje, który mieszka w małej miejscowości nad oceanem. Zbuntowana nastolatka od razu wpada w tarapaty. Ojciec ufa córce i pozwala jej podejmować decyzje, nie wypowiadając własnych opinii. Ronnie powoli otwiera się na tatę. Zdaje sobie sprawę ,że popełniła błąd unikając go przez ostatnie trzy lata. Opieka nad jajami żółwia i wspólne wykonanie witrażu scala rodzinę. Nastolatka przechodzi przemianę – dojrzewa. Musi zmierzyć się z przyszłością. Pobyt z ojcem i opieka nad nim w ostatnich chwilach jego życia odmienia ją – staje się silniejsza i wie co w życiu ważne.

Jest to opowieść o rożnych obliczach miłości – pierwszej miłości ,ojca do dzieci, o trudnych relacjach w rodzinie , które da się pokonać .Uczy wybaczania ,zaufania. Pisana lekkim językiem powoduje ,że szybko się ją czyta .

Powieść ta to prawdziwy przewodnik po życiu. Znakomicie opisuje uczucia towarzyszące bohaterom.

Gorąco polecamy!

„Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu – potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu.”

Nicholas Sparks z książki – „Ostatnia piosenka”

Następne spotkanie odbędzie się 25 listopada 2011 r. , omawiana będzie książka „Agrafka”– I. Sowy. Wszystkich lubiących czytać, a następnie podzielić się swoimi uwagami o przeczytanej lekturze serdecznie zapraszamy na spotkanie w bibliotece na barcińskiej Starówce.

Moderator Anna Zielińska

G-QNHR3RG2EM